Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pierwszy sierpniowy weekend na Wyspie Słodowej – harmonogram wydarzeń

Opublikowano w 31 lipca 2014 przez admin

Muzyka, sport i rekreacja – trzy dni wypełnione atrakcjami to pomysł na spędzenie pierwszego sierpniowego weekendu na Wyspie Słodowej. Koncerty Otwartej Sceny, muzyczna niedziela czy sportowe zmagania na Wyspie Piaskowej – sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Jak co tydzień weekend na Wyspie Słodowej rozpoczynamy od koncertu. W piątek na plenerowej scenie zaprezentują się: zespół Instytut – zwolennicy poetyckich tekstów okraszonych melodyjną, rockową muzyką oraz rockowa kapela Bellrock, stworzona przez grupę przyjaciół,
których połączyła wspólna pasja i chęć tworzenia dobrej muzyki. Początek o godz. 18.00.

W sobotę w ramach Otwartej Sceny usłyszymy brzmienia z pogranicza gatunków takich jak indie rock, american rock i new wave. Przed publicznością wystąpi czteroosobowa formacja Solaris Road oraz tajemniczy gość. Tymczasem na Wyspie Piaskowej, już od godz. 15.00 trwać będą zajęcia sportowe: członkowie Klubu Sportowego „Petanka” Wrocław przeprowadzą pokazową grę w bule, chętni będą mogli udoskonalić również swoją technikę gry w ringo. Sportową Wyspę odwiedzi także Pan Kręgosłup, który poprowadzi punkt masażu i fizjoterapii.

W niedzielę na Wyspie Słodowej wiele atrakcji muzycznych. W ramach Śpiewającej Wyspy wrocławianie będą mogli przyłączyć się do wspólnego wykonywania popularnych utworów muzycznych oraz klasyków piosenki literackiej z repertuaru m.in. Marka Grechuty. O godz. 15.30 oraz o godz. 16.00 odbędą się warsztaty śpiewu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, w ramach których muzycy z Narodowego Forum Muzyki nauczą uczestników kołysanek oraz innych piosenek dziecięcych. O godz. 16.30 bywalcy Wyspy Słodowej wytężą słuch – w ramach cyklu Klasyka na Wyspie odbędzie się koncert duetu Evening FM, w wykonaniu którego usłyszymy standardy jazzowe w zupełnie nowych aranżacjach. Następnie wyspę wypełnią gorące latynoamerykańskie brzmienia, przy których oddamy się w wir energetycznej zumby!

Na najmłodszych czekać będą ulubione dmuchańce oraz szereg zajęć i warsztatów proekologicznych, m.in. robienie ekologicznych zabawek, zabawy z kolorową muliną, gry i zabawy ruchowe, przygotowanych w ramach Wyspy Dzieci.

Tradycyjnie spotkamy się także z Wyspą Gier – tym razem w wypożyczalni królować będą gry quizowe, z kolei na Wyspie Piaskowej fani sportu zmierzą się z dyscyplinami takimi jak gra w bule, nordic walking, wspinaczka, przeciąganie liny, łucznictwo oraz badminton. Od godz. 14.00 na Wyspie Słodowej przeciwdziałać będziemy również nadmiernym kradzieżom rowerów – zainteresowani tematem wrocławianie uzyskają informacje na temat ochrony swoich rowerów przed złodziejami.

Program wydarzeń:

Piątek, 18.07
18.00 – Otwarta Scena: koncert zespołów Instytut oraz Bellrock

Sobota 19.07
15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: bule, ringo, przeciąganie liny, łucznictwo, badminton (Wyspa Piaskowa)
18.00 – Otwarta Scena: zagra zespół Solaris Road + gość

Niedziela 20.07
14.00-19.00 – Wyspa Gier: gry quizowe
14.00-18.00 – Wyspa Dzieci: ekologiczne zabawki, dmuchańce
15.30 i 16.00 – Wyspa Dzieci: warsztaty śpiewu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”
14.00-19.00 – Akcje Społeczne: „Skradzione bicykle”
15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: bule, nordic walking, wspinaczka, przeciąganie liny, łucznictwo, badminton (Wyspa Piaskowa)
15.00 – Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
16.30 – Klasyka na Wyspie: klasyki na jazzowo – standardy jazzowe w nowych aranżacjach, duet Evening FM
17.30-19.00 – Taneczna Wyspa: zumba

Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz na facebook.com/wyspanaweekend

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.Powrót do Aktualności →