Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pieśni Leara w Teatrze Pieśń Kozła

Opublikowano w 15 maja 2014 przez admin

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.
Międzynarodowa premiera Pieśni Leara odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Pieśni Leara zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez The List.

Gramy: 6, 7, 8 czerwca 2014 o godz. 20.00, cena:  30 PLN (ulgowe) / 50 PLN (normalne)

Odwiedź portal promocyjny spektaklu: www.songsoflear.com

Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły
Przygotowanie pieśni: Kacper Kuszewski
Obsada: Anu Salonen, Ilenia Cipollari, Monika Dryl, Julianna Bloodgood, Emma Bonnici, Kacper Kuszewski, Rafał Habel, Gabriel Gawin, Paolo Garghentino, Łukasz Wójcik i Maciej Rychły

Miejsce: Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

Sprzedaż: ticketpro.pl, bilety dostępne w salonach Empik, punktach sprzedaży oraz online

Z tak gorącym ładunkiem uczuć rozpaczy, bólu, nadziei i wiary w zbawienną rolę miłości nie spotkamy się w teatrze. Ale to nie teatr, lecz żywy, choreiczny rytuał misteryjny. To opus magnum Teatru Pieśń Kozła ma silne własności terapeutyczne, nawet znajomi ironiści otwarcie płakali na spektaklu. Śpiew jest nad wyraz piękny, znakomicie rozpisany na głosy i niezwykle przejmujący.
Jacek DobrowolskiPowrót do Aktualności →