Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Podstawy fotografii cyfrowej – Warsztaty

Opublikowano w 10 lipca 2014 przez admin

Program warsztatów został ułożony tak, aby każdy początkujący pasjonat fotografii nauczył się wykorzystać możliwości sprzętu fotograficznego, który posiada, dowiedział jak komponować zdjęcia i jak je robić w różnych warunkach aby zawsze były dobre a także nauczył się jak w łatwy sposób poprawić zrobione przez siebie zdjęcia w dostępnych bezpłatnie aplikacjach programowych.

Organizator: Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica
Czas trwania: 9 godz. (3 x 3 godz) – uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w warsztatach
Odpłatność: 120 zł. (w cenie przerwy kawowe)
Minimalna grupa uczestników – 6 osób, maksymalnie 15 osób.
Zapisy i informacje wratislavia.fantastica@go2.pl, Tel 500 530 509

Warunkiem przyjęcia do grupy jest płatność z góry za warsztaty – lub wpłata zaliczki w wys. 60 zł i uregulowanie reszty po pierwszym spotkaniu.

Program warsztatów

Spotkanie I – wtorek 15 lipca, godz. 17.00-20.00
Uczestnicy poznają znaczenie podstawowych pojęć fotograficznych takich jak przysłona, ekspozycja, oraz światłoczułość matrycy.
Dowiedzą się jakie są zasady kadrowania i co decyduje o estetyce kadru oraz co to jest psychologia widzenia i jak wpływa na odbiór naszych zdjęć.
Zaznajomimy się również ze sposobami modelowania obrazu głębią ostrości.
Kolejną część zajęć poświęcona zostanie światłu w fotografii (Jak zmienia się ono w ciągu dnia, jak kreatywnie wykorzystać światło we wnętrzu i w plenerach? Jak zrobić dobre zdjęcia bez oraz z lampą błyskową?). Poznamy  obsługę aparatu oraz podstawowych narzędzi fotografa (aparaty kompaktowe, lustrzanki, różne typy obiektywów, statywy i rodzaje głowic, blendy itd.). Na koniec porozmawiamy o selekcji i archiwizacji zdjęć oraz podstawach cyfrowej obróbki fotografii.
Spotkanie II – wtorek 22 lipca, godz. 17.00-20.00
Kolejne spotkanie  to kreatywne działanie. Grupa pod opieką i przy pomocy Instruktora samodzielnie wykona zdjęcia w plenerze przy użyciu i zachowaniu zasad, które poznali na poprzednich zajęciach. Samodzielnie uczą się obsługiwać sprzęt fotograficzny jak np. blendy, czy statywy. Poznają podstawy pracy z modelem i zasady fotografii architektury (jak rozkłada się światło o danej porze dnia i jak to kreatywnie wykorzystać).
Spotkanie III – wtorek 29 lipca, godz. 17.00-20.00
Ostatnie spotkanie to omówienie wykonanych przez uczestników zdjęć z wyszczególnieniem mocnych i słabych stron każdej fotografii.  Próba zainspirowania ich do uzasadniania swoich wyborów poprzez aktywne komentowanie oglądanych prac z wykorzystaniem zasad rządzących fotografią. Ponadto, poruszymy temat graficznej obróbki fotografii cyfrowej (poznamy podstawowe programy komputerowe oraz pracę w nich).

Prowadzący: Łukasz Wojciechowski, absolwent wrocławskiej szkoły fotografii z międzynarodową licencją fotograficzną. Podróżnik, fotograf, autor fotoreportaży z podróży po Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą.

 Powrót do Aktualności →