Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Półmetek wakacji na Wyspie Słodowej. Program na weekend 31 lipca – 2 sierpnia

Opublikowano w 28 lipca 2015 przez admin

Na koniec lipca, a jednocześnie pierwszy weekend sierpnia przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Koncert „Piosenki dla młodszych i starszych”, gry familijne czy rozgrywki w ramach Sportowej Wyspy to tylko niektóre z propozycji.

Tradycyjnie nie zabraknie także koncertów młodych wrocławskich wykonawców oraz tanecznego treningu na świeżym powietrzu. Gotowi na weekend? Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Koncert muzyki funk i alternatywnego rocka w wykonaniu tria Shakin Pork oraz występ zespołu Grunge Rower to propozycja na piątkowy wieczór na Wyspie Słodowej. Z kolei w sobotę o 19.00 w ramach Otwartej Sceny zaprezentuje się hiphopowa formacja Gangrena. Tuż po jej występie zapraszamy także na warsztaty gitarowe „Muzyczne podróże” – tematem najbliższego spotkania będą Bałkany. Prosimy o zabranie własnych instrumentów.

W niedzielę zachęcamy do odpoczynku z rodziną lub przyjaciółmi. Specjalnie dla rodzin z dziećmi w wypożyczalni gier planszowych pojawią się gry familijne. Oprócz nich tradycyjnie znajdziecie w niej najpopularniejsze tytuły oraz nowe propozycje polskich i zagranicznych wydawców.

W cyklu „Klasyka na Wyspie” koncert „Piosenki dla młodszych i starszych”. W programie nauka śpiewu tradycyjnych piosenek dziecięcych i koncert gitarowo-wokalny. Na scenie wystąpią Urszula Filipowicz-Zgud (sopran) oraz Dominik Mas (gitara klasyczna). Od godz. 16.00 można będzie wziąć udział we wspólnym śpiewaniu – pod okiem profesjonalistów i przy akompaniamencie fortepianu. Specjalne atrakcje jak co tydzień pojawią się również w rodzinnej strefie – Wyspa Dzieci. O godz. 14.00 na Wyspie rozpoczną się otwarte warsztaty kultury japońskiej.

Na uczestników czekać będą pokazy i warsztaty kendo, japońskie szachy dla dorosłych i dzieci oraz zabawy zręcznościowe japońskimi pałeczkami. Weekend zakończymy tanecznym krokiem, bawiąc się wspólnie z fitWRO oraz szkołą tańca La Rosa Negra w rytm gorącej salsy kubańskiej.

W sobotę i niedzielę aktywnie spędzimy czas także na Wyspie Piaskowej. W godz. 12.00-19.00 będzie można spróbować swoich sił w sumo i tańcu sportowym, a także pograć w kręgle oraz frisbee ultimate. W godz. 14.00-18.00 odbędą się zajęcia jogi. Dostępne będą także łuki, stanowiska do gry w bule i badmintona oraz ścianka wspinaczkowa.

PROGRAM ATRAKCJI NA 31.07-2.08:

piątek, 31 lipca

19.00 Otwarta Scena: Shakin Pork i Grunge Rower

sobota, 1 sierpnia

12.00-19.00 Sportowa Wyspa: bieg na orientację, sumo, frisbee ultimate, kręgle, taniec sportowy, joga [Wyspa Piaskowa]
19.00 Otwarta Scena: Gangrena
20.30 Muzyczna Wyspa: warsztaty gitarowe; muzyczna podróż na Bałkany

niedziela, 2 sierpnia

12.00-19.00 Sportowa Wyspa: bieg na orientację, sumo, frisbee ultimate, kręgle, taniec sportowy, joga [Wyspa Piaskowa]
13.00-19.00 Wyspa Gier: gry familijne
14.00-19.00 Warsztaty kultury japońskiej
16.00-17.00 Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie popularnych utworów
17.00-18.00 Klasyka na Wyspie: Piosenki dla młodszych i starszych
18.30 Taneczna Wyspa: Gorące rytmy salsy kubańskiej , współorganizator: fitWRO, La Rosa Negra

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na wyspa.wroclaw.pl oraz
facebook.com/WyspaNaWeekend

W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →