Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Polsko-irańskie bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Opublikowano w 2 czerwca 2015 przez admin

Zapraszamy dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat do udziału w wakacyjnych warsztatach teatralnych organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, podczas których uczestnicy będą przygotowywać spektakl  „Podróż do krańca nocy”, podejmujący temat ekologii.

Zajęcia poprowadzi irańska artystka Roxana Mehrafzoun, której towarzyszyć będą Roya Shahri i Anousheh Salmanpour.

Warsztaty mają zachęcić uczestników do obserwacji najbliższego otoczenia, uważnego spojrzenia na społeczność i miasto, w którym żyją, i dbania o nie jak o swój dom. Udział w zajęciach ma rozwinąć świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży, nauczyć ich brania odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają nie tylko techniki warsztatu aktorskiego, lecz także całościowy proces powstawania przedstawienia – od stworzenia ostatecznej wersji scenariusza, przez przygotowanie scenografii i kostiumów, po realizację techniczną spektaklu.

Do udziału w projekcie zostali także zaproszeni dzieci i młodzież z Iranu, a także osoby bezdomne – podopieczni Fundacji Homo Sacer, którzy wspólnie z uczestnikami będą tworzyć scenografię do spektaklu. Wspólna praca twórcza różnych grup społecznych ma umożliwić przełamywanie barier, nauczyć tolerancji i szacunku do innych kultur.

Warsztaty odbywać się będą od 10 do 28 sierpnia i potrwają trzy tygodnie (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00).

Podczas zajęć obecni będą opiekun i tłumacz.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca.

Kontakt: Agata Mazurkiewicz – koordynator projektu, a.mazurkiewicz@grotowski-institute.art.pl, tel.+48 500 898 017

Więcej informacji na stronie:
http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1877&lang=plPowrót do Aktualności →