Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Poszukiwani wolontariusze do opieki nad gośćmi projektu Aktywni i kreatywni-Polacy w Europie

Opublikowano w 30 kwietnia 2013 przez admin

aktywni_i_kreatywni

SIETAR Polska poszukuje do współpracy wolontariuszy, którzy w dniach 2-13 maja będą odpowiedzialni za opiekę nad zagranicznymi gośćmi projektu ,,Aktywni i kreatywni-Polacy w Europie”.

Potrzebujemy osób otwartych, zainteresowanych tematyką designu, sztuki, architektury i/lub komunikacji międzykulturowej. Jednocześnie zorientowanych w przestrzeni Wrocławia i komunikatywnych. Znajomość języków obcych będzie niewątpliwym atutem, ale nie jest to wymóg konieczny.

Zadania:
– opieka nad młodzieżą polonijną podczas ich pobytu we Wrocławiu
– oprowadzanie po mieście i ewentualna pomoc językowa

Co oferujemy?
– umowę wolontariacką z ubezpieczeniem,
– doświadczenie pracy w międzykulturowym środowisku,
– szansę współtworzenia dużego projektu o międzynarodowym zasięgu
– referencje, zaliczenie praktyk studenckich,
– pamiątki i gadżety festiwalowe,
– możliwość pracy w przyjaznej atmosferze i zdobycia cennych kontaktów

,,Aktywni i kreatywni – Polacy w Europie” to projekt realizowany od lutego tego roku we Wrocławiu, Budapeszcie, Cieszynie, Strassburgu, Ujpeszcie i Oslo. To unikatowe przedsięwzięcie ma na celu wzmacnianie więzi polonii z krajem poprzez promocję polskiej kultury i aktywności w Europie oraz zaprezentowanie polonijnych artystów i designerów w kraju. Jego uwieńczeniem będzie wystawa o tym samym tytule, która odbędzie się podczas I edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design, w dniach 9-12 maja 2013r. w Hali Stulecia we Wrocławiu.  Gośćmi specjalnymi wystawy będą tak znamienici twórcy jak Marek Cecuła, Aleksandra Gaca, Aleksandra Jaeschke, Maria Jeglińska, Janusz Kaniewski, Matylda Krzykowski czy Marek Radke. Do Wrocławia przyjedzie także 48 wolontariuszy polonijnych, którzy poprzez profesjonalne stroje kolarskie liczne spotkanie i udział w wydarzeniach kulturalnych będą poznawać kulturę, historię i tradycję Polski. Organizatorem projektu jest Fundacja na Rzecz Kreatywności i Innowacji OPEN MIND. Współorganizatorem CRZ Krzywy Komin. Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.”

www.aktywnikreatywni.pl

Zgłoszenia wraz z określeniem dostępności w dniach 2-13 maja prosimy przesyłać na adres: aik@aktywnikreatywni.pl  z dopiskiem w temacie „wolontariat”.Powrót do Aktualności →