Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Poszukujemy wolontariuszy!

Opublikowano w 21 maja 2016 przez admin

Z Kulturą do Zwierząt jest to przestrzeń współpracy osób w różnym wieku, o odmiennych przekonaniach, gustach muzycznych, zainteresowaniach, których łączy–chęć niesienia pomocy czworonogom. Pomysł dedykowany jest do szerokiego grona odbiorców, również do dzieci. Połączenie dobrej zabawy z celem charytatywnym oraz promocją kultury i sztuki daje najlepsze efekty w każdym z aspektów, a korzystają na tym wszystkie strony zarówno podopieczni schroniska, uczestnicy wydarzenia i partnerzy.


Pomysł wziął się z chęci niesienia pomocy zaniedbanym i wykorzystanym przez człowieka Zwierzętom, którym jesteśmy to winni. Drugim celem jest promocja wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, promocja artystów, rękodzielników, projektantów mody poprzez udostępnianie bezpłatnych zaproszeń i upominków od partnerów akcji. Podczas imprezy przedstawiamy publiczności wrocławską scenę wokalną, DJ’ską, modową, fotograficzną czy video, często debiutujących artystów. Wszystko odbywa się w malowniczym Parku Południowym i tym samym ma na celu przywrócenie wydarzeń kulturalnych do parkowej przestrzeni.

Nasze działania koncentrują się na pomocy podopiecznym z wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz domów tymczasowych przy wielkim zaangażowaniu i udziale instytucji kultury i sztuki, muzyków, artystów wizualnych, projektantów i designerów, organizacji pozarządowych, ośrodków zdrowia i rekreacji, organizatorów imprez czy firm i osób prywatnych, którzy pełnią funkcję partnerów imprezy. Od 2012 roku wydarzenie odbywa się cyklicznie, dwukrotnie w ciągu roku – na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu. Każdorazowo program kulturalny eventu zakłada bogatą oprawę artystyczną m.in. występ muzyków, artystów wizualnych oraz wystawę fotograficzną. Wydarzenie nie ma komercyjnego charakteru – polega na niesieniu pomocy tym, którzy nie mogą powiedzieć o tym głośno, w sposób dobroczynny i bezinteresowny. Od 8 edycji organizujemy również część dzienną, przeznaczoną głównie dla dzieci i rodziców, która ma na celu edukację tych najmłodszych w zakresie życia i praw zwierząt poprzez warsztaty, gry, zabawy i programy artystyczne w przestrzeni wrocławskich parków.

9-ta edycja odbędzie się pod patronatem ESK 2016 mikroGRANTY i wydarzy się 28 maja równocześnie w czterech miejscach we Wrocławiu: Park Południowy, Plac Społeczny, Park Tołpy i Park Zachodni, a wieczorny finał oczywiście w restauracji Agawa. Podczas 9 edycji chcemy zwrócić szczególną uwagę na trzy problemy, których symbole przedstawimy na naszych plakatach. Pierwszy z nich to masowe ginięcie pszczół – pszczoła, drugi to testowanie kosmetyków na zwierzętach – królik i trzeci to cyrk ze zwierzętami – słoń. Do akcji zaprosiliśmy organizacje prozwierzęce, Fundacja Viva, Fundacja 2+4, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Greenpeace, TOZ, które pomogą nam wyjaśnić uczestnikom na czym polegają problemy i w jaki sposób każdy z nas może pomóc je rozwiązać. W każdym parku organizujemy atrakcje takie jak: warsztaty plastyczne i ekologiczne, konkursy z nagrodami, strefa zabawy i relaksu oraz strefa gastronomiczna. W ciągu będzie można spotkać tam naszych wolontariuszy zbierających karmę i pieniądze dla zwierzaków.

KARMA WRACA
Tegoroczną edycję Z KULTURĄ DO ZWIERZĄT poprzedzi nowa, młoda akcja córka – KARMA WRACA. Od 20 do 28 maja lokale oznaczone błękitnym plakatem „Karma Wraca” biorą udział w zbiórce pieniędzy na potrzebujące zwierzaki – znajdziecie w nich specjalnie oznaczone puszki. Dodatkowo, część dochodów z każdego zamówienia złożonego ostatniego dnia akcji (28.05) także trafia do zwierzaków. Listę miejsc i partnerów biorących udział w akcji znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/wracakarma

POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY
Wszystkich zainteresowanych wsparciem imprezy i zbiórki karmy oraz pieniędzy dla zwierzaków zapraszamy do współpracy. Chętnych wolontariuszy prosimy o kontakt :
E mail: zkulturadozwierzat@gmail.com
Telefon: +48 515 276 282

Informacje i aktualności o imprezie na stronach:
https://www.facebook.com/zkulturadozwierzat
https://www.facebook.com/wracakarmaPowrót do Aktualności →