Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Praktyczne warsztaty z audiodeskrypcji.

Opublikowano w 11 stycznia 2017 przez admin

Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA zaprasza na III edycję  praktycznych warsztatów z audiodeskrycji.

Ze względu na rosnące zainteresowanie i  coraz większe zapotrzebowanie na dostępność filmów i multimediów, zapraszamy na kolejną edycję warsztatów z zakresu tworzenia audiodeskrypcji filmowej i telewizyjnej.
Warsztaty będą miały charakter wykładów połączonych z ćwiczeniami praktycznymi. Wprowadzą uczestników w tematykę audiodeskrypcji oraz nauczą podstawowych zasad jej tworzenia. Ważnymi punktami merytorycznymi zajęć będą również: prezentacja światowych, europejskich i polskich standardów audiodeskrypcji oraz rozwiązań w dziedzinie udostępniania kultury osobom niewidomym i słabowidzącym. Istotnym elementem będzie też prezentacja działań na rzecz promocji audiodeskrypcji.
Warsztaty odbędą się w dniach: 18-19 lutego 2017 roku, w siedzibie Fundacji Katarynka, we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 241 E.
Szkolenia organizowane są w trybie weekendowym, a ich przeprowadzenie uzależnione  jest od zebrania się odpowiedniej liczby chętnych.
Temat najbliższych warsztatów to: Audiodeskrypcja filmowa i telewizyjna
W czasie zajęć poznają Państwo techniki tworzenia audiodeskrypcji oraz samodzielnych skryptów z opisami do filmów, seriali, programów telewizyjnych oraz reklam i produkcji krótkometrażowych. Uczestnicy będą mieli okazję od kuchni zobaczyć proces pisania i wdrażania audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych.
Warsztaty poprowadzą doświadczeni audiodeskryptorzy z fundacji Katarynka.
Na warsztaty zapraszamy: polonistów, tyflopedagogów, redaktorów, dziennikarzy, nauczycieli akademickich, tłumaczy audiowizualnych, twórców filmowych, humanistów i wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
Cena dwudniowego szkolenia to 450 zł od osoby.
Zapisy przyjmowane są pod adresem fundacja.katarynka@gmail.com
Tel. kontaktowe: Justyna Mańkowska: 507 095 834, Ewa Romanowska: 661 027 914

 

 Powrót do Aktualności →