Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Projekt „Poznajmy się we Wrocławiu! – Let’s meet in Wrocław!”

Opublikowano w 14 października 2020 przez admin

Integracja – współtworzenie – dialog międzykulturowy

Wrocław jest mozaiką wielu kultur i narodów. Ta różnorodność stanowi o jego bogactwie. Niniejsza inicjatywa pozwoli poczuć ją na poziomie lokalnym, jest bowiem realizowana poza centrum miasta, na wrocławskich osiedlach.

Celem realizatorek projektu z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich jest połączenie rdzennych wrocławian i migrantów oraz organizacji zajmujących się dialogiem międzykulturowym we wspólnym działaniu. Efektem będzie dwudniowe wydarzenie o charakterze integracyjno-kulturalnym. W programie znajdą się m.in. warsztaty, pokazy filmowe i prelekcje.

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Wrocławia (w tym przedstawicieli mniejszości etnicznych i narodowych), w szczególności do osób zamieszkujących dawną dzielnicę Psie Pole. Organizatorzy zapraszają także przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych, rad osiedli oraz innych grup pracujących na rzecz integracji społeczności lokalnych.

Jak można się włączyć w tę inicjatywę?
Niebawem pierwsza okazja do poznania się na żywo. Odbędą się wtedy spotkania o projekcie połączone z warsztatem pt. „Migracje – fakty i mity”: 13.10 w Centrum Aktywności Lokalnej „Rewir Twórczy” (ul. Swojczycka 118), 15.10 w Starej Piekarni na Psim Polu (B. Krzywoustego 310a) oraz 20.10 w Wielopokoleniowym Centrum Aktywności na Karłowicach (al. J. Kasprowicza 46).

Na spotkania obowiązują zapisy przez formularz.

Podczas warsztatów porozmawiacie o współczesnych migrantach i migrantkach, a także wspólnie zaczniecie układać program międzykulturowego weekendu integracyjnego, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2020 w Centrum Kultury Agora.

Projekt „Poznajmy się we Wrocławiu! – TOŻSAMOŚĆ KULTUROWA I DIALOG
WARTOŚCIĄ LOKALNEJ WSPÓLNOTY WROCŁAWIAN” jest realizowany przez Fundację
na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju
Społecznego w ramach programu Wrocławskiej Strategii Dialogu Międzykulturowego na lata
2018-2022 i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław ( www.wroclaw.pl ).Powrót do Aktualności →