Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Realizuj pasje, spełniaj się, jako uczestnik jednego z wielu projektów PROGRAMU Erasmus+

Opublikowano w 12 czerwca 2018 przez admin

Nie czekaj na zmianę, bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć.

W tym momencie mógłbyś być gdziekolwiek i robić cokolwiek. Zamiast tego siedzisz teraz przed ekranem. Więc, co Cię powstrzymuje przed robieniem tego, co chcesz? Był czas, kiedy każdy dzień wydawał się przygodą, jednak coś po drodze się zmieniło, kiedyś nasze dni nie były ograniczone czasem, teraz są rozplanowane. Czy to oznacza wejście w dorosłość? Bycie wolnym? Czy naprawdę jesteśmy wolni? Zmieńmy to! Nauczmy się na nowo doświadczać! Dopóki możemy używać technologii, funduszy, możliwości i wyzwań, jakie stawia nam współczesny świat, używajmy ich żeby się łączyć, a nie oddalać od siebie, przyszłości, życia.

Poznajemy świat według podręczników, by przez następne lata bezmyślnie powtarzać to, co nam wpojono. Testowani i oceniani jak obiekty w laboratorium. Nie jesteśmy wychowani by zmieniać świat, tylko żeby się dostosować. Program Erasmus + stwarza nowe możliwości, które są na wyciągnięcie ręki, o których to właśnie Ty decydujesz na każdym etapie tworzenia. Kontynuujemy stosowanie pierwotnej agresji zamiast kierować się doświadczeniem i współczuciem. Jeżeli odkryjemy nasze najskrytsze pragnienia to przekonamy się, że nie różnimy się tak bardzo. Dzielimy te same cele: Szczęście. Odkrywając nowe kultury, dzielimy się sobą, dając i otrzymując zarazem klucz do zrozumienia świata, który nas otacza. Rozrywamy świat w poszukiwaniu radości, a nie zaglądamy nigdy w głąb siebie. Większość najszczęśliwszych ludzi jest wśród tych, którzy posiadają najmniej. Czy naprawdę cieszymy się swoimi zdobyczami cywilizacji, majątkiem, którym zarządzamy? Masz możliwość realizowania swoich pasji z rówieśnikami państw Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich, m.in. z Armenii, Turcji i Norwegii w ramach projektu Erasmus+. Odszukaj na nowo radość życia, poczuj się jak za dzieciństwa, kreuj świat, w którym wspólne działania zmieniają życie innych.

Tworzymy idoli z ludzi, których nie znamy. Dostrzegamy nadzwyczajność na ekranie, a wszędzie indziej przeciętność. Oczekujemy, że ktoś coś zmieni, a sami nie zaczynamy nawet myśleć o zmianie siebie. Potrzebujemy przywódców, nie polityków, ale w świecie poddaństwa, zapomnieliśmy jak o sobie stanowić. W ramach programu Erasmus + twój głos nabierze nowego brzmienia, teorie przekujesz w praktykę a wynikiem interakcji międzynarodowej będzie zmiana, na którą od dawana czekałeś!

Wskazujemy na naszą technologię mówiąc, że jesteśmy najmądrzejsi. Ale czy postęp technologiczny naprawdę ilustruje naszą inteligencję? Czy może jak bardzo leniwi staliśmy się? Zakładamy maskę „cywilizowanych „, ale kiedy ją zdejmiemy to, kim jesteśmy? Stań się, twórcą i współtwórcą, kreatorem możliwości a zarazem ambasadorem kulturowym w ramach działań, które poprzez użycie innowacyjnych technik przyniosą wymierny efekt, adekwatny do wkładu własnego, Twojego wkładu w całokształt projektu. Pamiętaj, to Ty współdecydujesz, tworzysz i realizujesz… świat staje się płótnem, pora je zapełnić Twoją wizją, zrealizować wspólnie z pozostałymi pasjonatami.

Jak szybko zapomnieliśmy, że dopiero od ponad stu lat kobiety mają prawo głosu, a ludzie innych ras są traktowani, jako równi? Zachowujemy się jak wszechwiedzący, a tak nie wiele potrafimy zauważyć. Przemierzamy ulice ignorując wszystkie drobne szczegóły. Oczy, które patrzą, historie, które opowiadają. Widzimy wszystko, jako tło dla „siebie”. Stając się tłem dla innych, zatracamy cząstkę siebie. Dzięki szeregu możliwości, jakie daje nam kooperacja międzynarodowa w ramach Programu Erasmus + masz możliwość podjęcia walki z stereotypami, z szablonowym podejście a zarazem stać się odkrywcą piękna kulturowego, społecznego, kronikarzem momentów budowanych podczas wymian i szkoleń młodzieży. Pamiętaj, wszystko zaczyna się od pasji, którą zrealizujesz z Nami!

Postęp ideologiczny, kulturowy oraz prawny nie osiągnęliśmy siedząc na tyłkach. Rasa ludzka nie przetrwała, dlatego, że byliśmy najsilniejsi, tylko, dlatego, że nauczyliśmy się współpracować ponad podziałami. Opanowaliśmy umiejętności destrukcyjne do perfekcji, teraz nauczmy się cieszyć życiem, wspólnie z innymi. Twórzmy nowy rozdział historii, której stajemy się częścią.

Wszystko co potrzebujesz to motywacja do działania, pozostałe informacje zaczerpniesz tu: https://sztukater.pl/rekrutacja.html

Jesteśmy odzwierciedleniem wszystkich, którzy żyli tu przed nami, skorzystajmy z ich osiągnięć, skończmy z bezczynnością. Teraz nasza kolej!

Inni już skorzystali, sprawdź nas, oto przykłady: https://sztukater.pl/wspolpraca-miedzynarodowa.html

Życie to nie film, scenariusz nie jest jeszcze dokończony. My jesteśmy jego twórcami. To jest Twoja historia, ich historia, nasza historia, twórzmy kolejne jej rozdziały razem! Nie świat odkryje Twój talent, Twoje marzenia, Ciebie! Podzielisz się pasją? Czekamy właśnie na Ciebie!

Stowarzyszenie SztukaterPowrót do Aktualności →