Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Rękodzieło w sercu rynku

Opublikowano w 26 sierpnia 2014 przez admin

Wrocławska sztuka rękodzieła ponownie pojawi się w Przejściu Żelaźniczym. Letnia wersja Ręki Dzieła Fest, imprezy promującej wrocławskich artystów, odbędzie się po raz ostatni w tym sezonie. Od 29 do 31 sierpnia można odwiedzać najbardziej kolorową uliczkę na Wrocławskim Rynku!

Tego lata Przejście Żelaźnicze na Wrocławskim Rynku w ostatnie weekendy miesiąca zapełniało się wrocławskimi artystami rękodzieła. Za każdym razem pojawiało się więcej stoisk oraz odwiedzających. Uliczka budziła zaciekawienie oraz pozytywne emocje. Trafiało tu wiele turystów oraz mieszkańców miasta, zaskoczonych urokiem i artystycznym spokojem tego miejsca.

 
Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów ponownie pojawi się na stoiskach rozstawionych wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego. Większość wystawców to młodzi artyści, tworzący oryginalne dzieła w pojedynczych egzemplarzach.

 
Ręki Dzieła Fest to impreza, którą Fundacja Paliwo Artystyczne regularnie organizuje we współpracy z kinem Nowe Horyzonty. Pełna wersja, czyli prezentacja artystów, warsztaty oraz event artystyczny (wystawa, pokaz), odbywa się wiosną i zimą. Kiermasz w Przejściu Żelaźniczym to letnia wersja imprezy nazwana „Pod Chmurką”, czyli prezentacja większej ilości artystów, tych których można było już zobaczyć w kinie Nowe Horyzonty, jak i tych którzy się dopiero tam pojawią.

 

więcej informacji: www.rekidziela.blogspot.com, www.facebook.com/rekidzielaPowrót do Aktualności →