Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Rusza projekt „Wspieram Wrocław”. Weź udział w programie wolontariatu miejskiego i zaangażuj się w życie Wrocławia!

Opublikowano w 4 sierpnia 2015 przez admin

Jesteś pełnoletnim mieszkańcem Wrocławia? Nie wyobrażasz sobie życia w innym mieście? Uwielbiasz wrocławski klimat? Zapraszamy do udziału w wyjątkowym programie wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”, realizowanym przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

„Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę uczestnictwa wrocławian w działaniach miejskich i możliwość zaangażowania się w wydarzenia odbywające się na terenie miasta. Dzięki bogatemu pakietowi szkoleniowemu i motywującemu, uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej wolontariat.wroclaw.pl. W wyniku procesu rekrutacji do projektu zostanie zakwalifikowanych 30 osób. Rekrutacja trwa do 14 września 2015 r.*

Pilotaż projektu  „Wspieram Wrocław” będzie trwać od października 2015 r. do lutego 2016 r. i skierowany jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu.

Uczestnictwo w projekcie polega na zrealizowaniu przez uczestnika 80 godzin wolontariatu przy projektach miejskich w okresie trwania projektu (5 miesięcy). Na wolontariuszy czeka wiele ciekawych zadań, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Wrocławia.

Dodatkowo dla osób biorących udział w projekcie przygotowano pakiet bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje wolontariuszy, dający im możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, a także system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu. Realizacja projektu „Wspieram Wrocław” opiera się na utrzymaniu najwyższych standardów współpracy z wolontariuszami. Osoby, które ukończą projekt, otrzymają oficjalny miejski certyfikat oraz zaświadczenie potwierdzające zdobyte doświadczenie i umiejętności.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania pod kątem swoich zainteresowań. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość zdobycia cenionego przez pracodawców doświadczenia z zakresu planowania, organizacji i koordynacji wydarzeń, warsztatów czy szkoleń, a także umożliwia pozyskanie wielu kontaktów oraz nawiązanie nowych znajomości.

Na uczestników czeka wiele ciekawych zadań, m.in. współpraca przy organizacji miejskich wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych oraz promocja wydarzeń i akcji społecznych. Wolontariusze będą mogli się sprawdzić w obsłudze portali społecznościowych projektów miejskich oraz w przygotowywaniu materiałów promocyjnych i informacyjnych w programach graficznych. Będą także mieli okazję do spróbowania swoich sił w nawiązywaniu współpracy z partnerami oraz redagowaniu materiałów informacyjnych na miejskie strony internetowe.

Wydarzenia organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, w które zaangażowani będą uczestnicy pierwszej edycji projektu „Wspieram Wrocław”, to m.in.
Tydzień Ruchu, Destination Imagination – Olimpiada Kreatywności, Miejskie Dni Wolontariatu, akcja „Posadź drzewo”, rodzinny rajd „Orienter”, Przygodowy Rajd na Orientację „Tropiciel”.

Regulamin projektu „Wspieram Wrocław” jest dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl.

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany (wydłużenia lub skrócenia) terminu rekrutacji.

Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →