Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ruszyła VII edycja Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności

Opublikowano w 25 sierpnia 2015 przez admin

Gwiazdy Dobroczynności to osoby wykorzystujące swoją popularność w słusznej sprawie –  aby pomagać potrzebującym.

Ich postawa i dobre serce są najpiękniejszym przykładem tego, że wystarczy odrobina dobrej woli, czasu i zainteresowania, aby zmienić czyjeś życie na lepsze. Takie osoby co roku nagradzane są w Plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności. 10 sierpnia ruszyła jego VII odsłona. Organizacje pozarządowe, firmy, menedżerowie Gwiazd mogą zgłaszać kandydatury dobroczynnych Gwiazd do 25 września 2015 r.

Kiedy gwiazdy tańczyły w  programach rozrywkowych cała Polska ruszyła na parkiet. Kiedy osoba znana pokaże się z modną torebką, ta natychmiast znika z półek sklepów. Potencjał wpływu na zmianę postaw Polaków przez osoby powszechnie znane jest ogromny – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Osoby znane stają się świadome swego wpływu i coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają  fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji społecznych. Jak mówią organizatorzy Plebiscytu: Wierzymy, że dzięki takim ludziom, dobre przykłady oraz wiedza o tym, że pomaganie innym nie musi wymagać dużo wysiłku i środków, a za to daje mnóstwo satysfakcji, zachęcą i zmotywują Polaków do działań społecznych.

Do składania nominacji o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” zaproszone są fundacje, stowarzyszenia, firmy, menedżerowie Gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami publicznie znanymi i udzielającymi się społecznie. Tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” przyznawany jest  w 5 kategoriach: Edukacja, Kultura, Zdrowie, Ekologia, Pomoc charytatywna. Kapituła Plebiscytu przyznaje również nagrodę specjalną – Honorową Gwiazdę Dobroczynności, a Magazyn SHOW Gwiazdę Dobroczynności Magazynu SHOW – osobie, która wykazuje się działalnością społeczną zasługującą, w ocenie przedstawicieli magazynu SHOW, na szczególne uznanie. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wybierze maksymalnie 25 najlepszych kandydatur. Laureaci zostaną wyłonieni już w drodze otwartego głosowania za pośrednictwem Internetu, które odbędzie się na stronie Gwiazdy Dobroczynności oraz poprzez aplikację na Facebooku. Organizacja, której kandydat otrzyma tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” otrzyma czek na 5000 zł.

Wniosek zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.gwiazdydobroczynności.pl, a wypełniony należy przesłać na adres mailowy gwiazdy@filantropia.org.pl do 25 września 2015 r.

Statuetki w VII edycji Plebiscytu zostaną wręczone Laureatom podczas VII Balu Charytatywnego Gwiazdy Dobroczynności 23 stycznia 2016 r.

Więcej informacji na: www.gwiazdydobroczynnosci.pl
Organizator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Główny Partner Plebiscytu: SHOW – luksusowy magazyn w dobrym stylu.

Kontakt:
Katarzyna Kunert
k.kunert@filantropia.org.pl
22 622 01 22 wew. 22Powrót do Aktualności →