Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Seminarium Chwastożercy

Opublikowano w 28 kwietnia 2015 przez admin

Dziś zapraszamy Was na środę 29 kwietnia na godz. 19, tj. na kolejne spotkanie z cyklu kwietniowo-majowego SEMINARIUM CHWASTOŻERCY. Na tym seminarium poznacie kolejne dwie rośliny w ich wydaniu kulinarnym: tasznik pospolity i czosnek niedźwiedzi. Przygotujemy dla Was potrawy do degustacji: tasznik w temperze oraz pączki czosnkowe w zalewie olejowo-octowej.

W roku wegetacyjnym 2015-2016 prowadzimy pierwszą edycję cyklów seminariów Chwastożercy dla dorosłych w Artecubo. Spotykamy się w każdą środę o g.19. Każde seminarium potrwa 1,5h. Liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 10 osób, a o udziale decyduje kolejność i terminowość zapisów i przedpłat. Spotykamy się w Studio Artecubo na rogu ulic Stawowej i Kościuszki. Poznacie chwasty jadalne i lokalne. Opowiemy o roślinach i chwastnych daniach, porozmawiamy o tabu żywieniowym, zapiszecie przepisy. Na seminariach będziecie też poznawać i smakować wybrane produkty lokalne, dolnośląskie, dostarczane przez SFojaków i Mecenasów Slow Food Dolny Śląsk.

Cykl kwietniowo-majowy realizujemy w następujących terminach:
22 IV + 29 IV + 6 V + 13 V + 20 V + 27 V

Na każdym seminarium tego kwietniowo-majowego cyklu poznacie po 2 rośliny. W czerwcu otworzymy kolejny cykl, a celem jest prezentacja podstawowych roślin w jednym roku wegetacyjnym. Na zamówienie będziemy też mieć dla uczestników odpłatne sadzonki roślin – zamówienia składajcie mailowo najpóźniej 2 dni przed terminem seminarium.

Program spotkania:
– WYKŁAD o wybranych, pospolitych, nieuprawnych roślinach jadalnych
– PREZENTACJA i DEGUSTACJA roślin
– DEGUSTACJA albo PRZYGOTOWANIE wybranej chwastnej potrawy lub napoju

Koszt udziału:
40zł/os.na seminarium 1,5h
30zł/os.na seminarium przy min.3 spotkaniach w cyklu
Czas trwania jednego seminarium: 1,5h
Obowiązują zapisy i przedpłaty – zamykamy zapisy na 2 dni przed terminem poszczególnych seminariów – zapisy wyłącznie mailowo:
chwastozercy(@)gmail.com

Dane do zakupu biletów podajemy Wam mailowo po zgłoszeniu.
W zgłoszeniu prosimy określić imiona i nazwiska uczestników oraz daty seminariów.

MIEJSCE: róg ul. Stawowej i ul. Kościuszki
ARTECUBO Studio Wnętrz http://artecubo.pl/

WYDARZENIE na Facebook:
https://www.facebook.com/events/355006018022579/Powrót do Aktualności →