Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Senioralny crowdfunding: Pomóż seniorom kablować o kulturze w grudniu!

Opublikowano w 18 listopada 2014 przez admin

Redakcja kulturalnego biuletynu dla seniorów KABEL zbiera fundusze na wydanie grudniowego numeru. Zbiórka prowadzona jest na portalu PolakPotrafi.pl. Najhojniejsi ofiarodawcy otrzymają nie tylko oficjalne podziękowanie w KABLU, ale także płyty z muzyka gitarową oraz zniżki i zaproszenie na koncerty gitarowe. W sumie redakcja potrzebuje zebrać 3 500 zł.

KABEL, czyli Kulturalny Awangardowy Biuletyn Emerytów Lubiących Życie, to innowacyjny projekt Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego skierowany do osób powyżej 60 roku życia. KABEL działa już od ponad pół roku, jako:
1. drukowany biuletyn KABEL – bezpłatny miesięcznik, wydawany w ilości 20 tys. egzemplarzy, dystrybuowany w zaprzyjaźnionych instytucjach kultury i klubach seniora we Wrocławiu,
2. portal internetowy – www.kulturadlaseniora.pl.

Projekt tworzony jest przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, ale za treści zawarte w biuletynie i na portalu odpowiada redakcja złożona z seniorów wolontariuszy. Współpracując z instytucjami kultury, staramy się zwrócić ich uwagę na potrzeby osób starszych. Naszym nadrzędnym celem jest aktywizacja osób 60+ i zwiększenie uczestnictwa seniorów w życiu kulturalnym Wrocławia. Decyzja o wydawaniu drukowanego biuletynu KABEL to odpowiedź na potrzeby osób w wieku 60+, które często chcą aktywnie uczestniczyć w kulturze, ale nie mają aktualnej informacji o planowanych wydarzeniach. To dlatego KABEL trafia głównie do rąk osób, które mają problemy z dostępem do internetu oraz ze sprawnym poruszaniem się w sieci.
Niestety kwota, której nam zabrakło do wydania grudniowego numeru KABLA to 3 500 złotych. Mamy jednak nadzieję, że osoby, dostrzegające potrzebę większego zaangażowania osób starszych w życie kulturalne Wrocławia oraz ci, którym po prostu spodobał się KABEL, wesprą naszą zbiórkę. Już niecałe 20 zł będzie dla nas wsparciem, za które chcemy się zrewanżować podziękowaniami na stronie KulturaDlaSeniora.pl oraz zniżkami na koncerty gitarowe. Jeśli otrzymana cegiełka będzie jeszcze większa – 50, 100 lub 200 zł – to do naszych podziękowań dodamy kolejne świadczenia. Ich szczegółowy opis znajdą Państwo na portalu PolakPotrafi.pl. Mamy jednak nadzieję, że Państwa ofiary będą przed wszystkim wyrazem poparcia dla naszych działań.

Więcej informacjiPowrót do Aktualności →