Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

SMAKUJ KULTURĘ RAZEM Z NAMI! – współpraca przy budowie redakcji społeczno-kulturalnego portalu internetowego SMAK KULTURY

Opublikowano w 21 września 2018 przez admin

  • Interesujesz się muzyką, literaturą, sztuką lub kinem i szeroko pojętą kulturą?
  • Chodzisz na koncerty, wernisaże i wieczory autorskie? Bywasz w kinie i teatrze?
  • Lubisz dzielić się wrażeniami z wydarzeń kulturalnych? A może prowadzisz bloga?
  • Interesuje Cię, czym żyje miasto? Nie są Ci obojętne sprawy społeczne?
  • Chcesz nauczyć się pisać artykuły i sprawdzić jako dziennikarz lokalnego medium?

Jeśli na choć jeden z tych punktów odpowiesz „TAK”, to zapraszamy do współpracy przy budowie redakcji społeczno-kulturalnego portalu internetowego SMAK KULTURY   na stronie www.smakkultultury.pl,, czyli współpracy w tworzeniu priorytetowego projektu fundacji SMAK KULTURY.

Fundację założyły dwie seniorki stawiając sobie za cel stworzenie nowej płaszczyzny, obrazującej zamiłowania, pasje i marzenia seniorów i osób niepełnosprawnych, po to, aby te  grupy włączyły się w szeroko pojmowaną aktywność społeczną i kulturalną, zwiększyły intensyfikację swojego udziału i uczestnictwa w wydarzeniach, także w edukacji społecznej i ekonomicznej.

Jesteśmy w przededniu uruchomienia portalu, mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni zaprezentujemy się w internecie. Do  redagowania zapraszamy osoby o różnych preferencjach kulturalnych, szerokich zainteresowaniach, pasjach lub zaangażowane społecznie. Chcemy wyjść poza granice tzw. kultury „wysokiej”, zauważać ciekawe i inspirujące aspekty życia codziennego seniorów i niepełnosprawnych. Tworząca się redakcja otwarta jest na wszystkie osoby pasjonujące się jakąś dziedziną naszego życia, przynoszące ze sobą entuzjazm, przejawiające chęć działania, inspirujące innych i chcące „przekazać pałeczkę” młodszym. Docelowo portal ma się przekształcić w miesięcznik „Smak Kultury” wydawany w wersji papierowej. Drogą do realizacji tego zamiaru jest oparcie się na dotacjach rządowych będących zwycięskim wynikiem konkursów ministerialnych, w czym obecnie staramy się wziąć udział.

Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy z nami osoby młodsze i starsze, dysponujące chęciami i pomysłami – jako pomysłodawców, dziennikarzy, w dowolnej formie i także – na zasadzie wolontariatu. Dzielmy się pasją z innymi osobami dla własnego i cudzego dobra i satysfakcji!

Podkreślamy, że portal nie jest jedynym działaniem Fundacji SMAK KULTURY! W chwili obecnej Fundacja jest producentem wydarzenia dotowanego przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski, przedstawianego jako „Wielkie widowisko Carmina Burana w gotyckiej katedrze we Wrocławiu”, które odbędzie się 20.października bież. roku. Producentem artystycznym jest Teatr Scena Kamienica, znany dobrze wrocławskim Seniorom. Oprócz tego w pierwszych miesiącach 2019. roku na podstawie mikrograntu, który zdecydowanie chcemy zdobyć, zorganizujemy warsztaty komputerowe, na których seniorzy i osoby niepełnosprawne nauczą się grafiki i animacji komputerowej, posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym, budowania przydatnych tabelek i stosowania ich w domowych „wyliczeniach” np. kosztów remontu uwzględniając koszty materiałów, robocizny,transportu…, rehabilitacji wraz z dojazdami na nią, kosztami ubocznymi rehabilitacji,oraz posiądą wiele innych umiejętności (prowadzenie bloga, filmowanie i fotografowanie wraz z obróbką filmów i foto oraz umieszczanie ich w sieci, a co najistotniejsze – zasady pracy dziennikarskiej (relacje, recenzje, wywiady, komentarze) w oparciu o Word Pressa . Warsztaty będą prowadzone przez fachowców teoretyków i, jednocześnie, praktyków.

Czy powinniśmy więcej mówić, pisać o naszych zamiarach? Nie wspomniałyśmy, że często mamy zaproszenia (akredytacje) na różnorodne wydarzenia kulturalne we wrocławskich klubach, kinach, teatrach, salach koncertowych począwszy od NFM, poprzez IMPART, skończywszy na – na przykład – Prozie, na spektakle i odbywające się różnorodne festiwale. I choć pracujemy w systemie wolontariatu, to warto, bo …..

Zapraszam więc wszystkie osoby z pasją, zainteresowaniami, które chcą i mogą dzielić się swoimi przemyśleniami do współtworzenia SMAKU KULTURY i w postaci portalu internetowego – jego dziennikarzy, i jako członków i sympatyków Fundacji SMAK KULTURY.

A tu kontakty dla przyszłych dziennikarzy:

Prezes fundacji Smak Kultury:

Alina Puchalska

tel. priv: tel. 668 746 989

mail: alp.wroclaw@wp.pl

 

oraz dane fundacyjne:

FUNDACJA SMAK KULTURY

Legnicka 65, 54-206 Wrocław

tel. 510 877 170

KRS: 0000664673 ; NIP: 8943097595

Zarząd  Fundacji:

Alina  Puchalska ;  alp.wroclaw@wp.pl

Gabriela Orłowska-Matuszewska – ormat.go@wp.plPowrót do Aktualności →