Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkanie Entuzjastów i Praktyków Edukacji.

Opublikowano w 10 czerwca 2016 przez admin

Fundacja „Edukacja w Wolności” w dniach 18-19 czerwca we Wrocławiu, organizuje Spotkanie Entuzjastów i Praktyków Edukacji! To będzie pierwsze takie wydarzenie, którego celem jest intensywna wymiana doświadczeń edukacyjnych, praktycznych narzędzi, strategii wspierania rozwoju dzieci (w wieku 5-12 lat) i dbania o siebie w roli edukatora.

Tworzymy otwartą przestrzeń wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji w 3 obszarach: 1. wspierania dzieci w rozwoju emocjonalnym i społecznym (budowanie świadomości siebie oraz siebie w relacji z innymi) 2. Wspierania dzieci w rozwijaniu pasji i ich zainteresowań, a także wiedzy z różnych zagadnień (m.in. związanych z podstawą programową) 3. Wsparcia edukatorów w rozwoju osobistym.
Spotkanie przyjmie formę 2-3 godzinnych warsztatów prowadzonych przez doświadczonych edukatorów, równocześnie w 3 salach, w 3 w/w obszarach, dedykowanych osobom praktykującym i poszukującym nowych rozwiązań edukacyjnych.
Każdy warsztat składa się z 2 części:
– części praktycznej – doświadczenie konkretnego rozwiązania
– części teoretycznej – refleksja nad zastosowaniem, dyskusja
Intencją jest, aby każdy uczestnik warsztatu mógł zastosować dane rozwiązania w swoim miejscu pracy.
Uczestnicy doświadczą narzędzi i rozwiązań w praktyce. Będą mogli omówić pytania i wątpliwości. Otrzymają materiały opisowe oraz dostęp bezpośredni do prowadzących po spotkaniu.
W ramach Spotkania zaplanowane są również prezentacje w sali plenarnej.
Dla kogo? Zapraszamy:
– edukatorów (grupowych i indywidualnych),
– nauczycieli,
– tutorów i animatorów,
– osoby działające w edukacji, niezależnie od jej formy, rodzaju czy miejsca.
 Łączy nas bycie blisko dziecka i chęć tworzenia dla niego przestrzeni edukacyjnej, z której czerpie zarówno dziecko, jak i edukator.
Gdzie? Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul.
Legnicka 65, 54-206 Wrocław


Powrót do Aktualności →