Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkanie inicjujące grupy roboczej ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano w 31 sierpnia 2016 przez admin

Fundacja Dom Pokoju i Biuro ds. Partycypacji Społecznej zapraszają na spotkanie inicjujące grupy roboczej ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.


Działania grupy roboczej są elementem projektu “Wrocław Rozmawia” realizowanego przez Fundację we współpracy z Biurem ds. Partycypacji Społecznej. Celem tej grupy jest wypracowanie i przetestowanie modeli i metod mających na celu wzmocnienie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Zależy nam na wypracowaniu mechanizmów angażowania mieszkańców wokół zgłaszanych projektów i rozdyskutowania mieszkańców na temat WBO. Chcemy się zastanowić, jakie metody wsparcia oddolnych inicjatyw mogą być najbardziej skuteczne w aktywizowaniu mieszkańców. Wrocławski Budżet Obywatelski to bowiem nie tylko system dystrybuowania środków, ale mechanizm edukacji miejskiej wymagający nieustannej korekty.

Do prac w grupie roboczej zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: aktywnych mieszkańców, liderów złożonych projektów, osoby, które planują w przyszłości projekt złożyć, radnych dzielnicowych, animatorów kultury, urzędników oraz badaczy.

Podczas spotkania opowiemy szczegółowo o celach i założeniach przedsięwzięcia, a także o harmonogramie kolejnych działań. Spotkanie będzie okazją do zapisania się do grupy roboczej.

Spotkanie odbędzie się 5 września 2016 (poniedziałek) o godz. 17:30 w Infopunkcie Nadodrze – Łokietka 5. Przewidujemy, że zebranie nie potrwa dłużej niż 45 minut.

Spotkanie, a także kolejne działania, będą prowadzone przez Krzysztofa Nowaka i Tadeusza Mincera z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich.

Projekt „Wrocław Rozmawia” współfinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej informacji na stronie www.dompokoju.org oraz w wydarzeniu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/313903705611202/
Zapraszamy serdecznie!Powrót do Aktualności →