Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spring is coming! Pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej

Opublikowano w 14 marca 2014 przez admin

Wiosna coraz bliżej, a jej początek to doskonała okazja do świętowania i zabawy. W tym roku będziemy ją witać na Wyspie Słodowej aż przez dwa dni – 21 i 22 marca.

Jak będzie? Aktywnie i kreatywnie. Impreza z okazji pierwszego dnia wiosny podzielona została na kilka zróżnicowanych tematycznie obszarów i obejmie zarówno teren Wyspy Słodowej, jak i sąsiadującej z nią Piaskowej. Bawić będziemy się w piątek i sobotę 21 i 22 marca w godz. 11.00-22.00. Wstęp wolny!

Strefa artystyczna i cyrkowa powstanie na Wyspie Słodowej. Przez dwa dni, w piątek i sobotę, między 11.00 a 16.00 do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będzie tam szereg stanowisk warsztatowych, m.in.: akrobatyka powietrzna, nauka nowozelandzkiego tańca poi, chodzenia na szczudłach czy techniki kuglarskiej flowerstick. Dla tych z artystycznym zacięciem przygotowaliśmy m.in.: warsztaty gry na bębnach, robienia biżuterii, scrapbookingu oraz fabrykę skrzydeł, gdzie każdy, z użyciem dowolnych materiałów, będzie mógł wykonać własną parę wiosennych skrzydeł.

Zgodnie z tradycją utopimy także marzannę. Wyjątkowo nie wykonamy jej jednak z zalegających w szafie skrawków ubrań, ale z materiałów recyklingowych. Pod okiem jednego z wykładowców Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej PWST – Marcina Rasiaka coroczny rytuał wyrzucania kukieł do wody przeobrazi się w dwudniowy happening, którego punktem kulminacyjnym będzie coś naprawdę wielkiego, i to dosłownie. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie różnokolorowych plastikowych butelek, makulatury i innych materiałów recyklingowych, które zostaną użyte do wykonania kukieł.

Warsztatom towarzyszyć będą akcje twórcze: ściana wiosennych wpisów i wiosennego malowania, Hyde Park, Crazy Fryz Salon oraz konkursy dla uczestników – na najlepsze przebranie i najciekawszą fryzurę.

Istotnym elementem imprezy będzie zbiórka elektroodpadów, na które zostaną podstawione specjalne kontenery. Zachęcamy wszystkich wrocławian do przewietrzenia mieszkań na wiosnę i pozbycia się niepotrzebnych sprzętów. Na Wyspie Słodowej stanie także Ekonamiot, w którym odbywać się będą wykłady, pokazy i prezentacje poświęcone zdrowej żywności i trybowi życia oraz aktywnym formom spędzania czasu wolnego.

Wyspa Piaskowa zamieni się natomiast w miasteczko sportowe. Pojawi się tam ścianka wspinaczkowa, będzie też można wziąć udział w turnieju w piłkarzykach stołowych o tytuł króla i królowej wiosny. Na spragnionych przeżyć ekstremalnych czekać będzie laserowy paintball, a miłośników nietypowych sportów zainteresują z pewnością interaktywne pokazy dyscyplin nieolimpijskich (m.in.: softball, lacrosse, frisbee ultimate, rugby).

Wieczory zdominują koncerty. Pierwszego dnia gwiazdą będzie Maleo Reggae Rockers, którego występ poprzedzi fire show – obraz malowany ogniem, przygotowany przez pięciu młodych artystów z Wrocławia i Nysy. Oprócz tego w piątek wystąpią lokalne zespoły: Blue Balls Effect, Blind Cow, People of the Haze oraz Charles Moon. Sobota to z kolei występy grup: Snake Chammer, Symbioza, Scoffers Band, Children of the Revolution, M&M’Skład i gwiazdy wieczoru – zespołu Rabastabarbar. Koncerty potrwają od 16.00 do 21.30.
Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej to impreza niemasowa, bez sprzedaży i wnoszenia alkoholu. Regulamin imprezy dostępny jest na stronie internetowej wyspa.wroclaw.pl.

Impreza jest organizowana przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend”.Powrót do Aktualności →