Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Standardy dostępności dla Wrocławia [KONSULTACJE]

Opublikowano w 3 grudnia 2018 przez admin

Miasto dostępne dla każdego, bez względu na wiek i sprawność! To idea dokumentu, który konsultowany jest do 5 grudnia 2018.

Zapraszamy serdecznie do konsultacji dotyczących dokumentu – „Standardy dostępności” dla miasta Wrocławia.  Opisuje on, jak projektować i wykonywać przestrzenie publiczne, które mają być dostępne dla każdego, bez względu na wiek i sprawność, m.in.: chodniki, przejścia dla pieszych, przystanki, miejsca parkingowe, systemy informacji miejskiej – głosowej czy dotykowej. Wytyczne dotyczą także parków, placów zabaw, obiektów sportowych czy pomieszczeń z przewijakami dla niemowląt.

Fundacja Polska Bez Barier opracowuje Standardy Dostępności dla Wrocławia.  – Dostępności pojmowanej szeroko, lecz skupiającej się przede wszystkim na potrzebach osób z różnymi niepełnosprawnościami – mówi Paulina Tota doktor inżynier architektury, która tworzyła dokument. – Wiele miesięcy temu rozmawiałem o tym z Jackiem Sutrykiem, obecnemu Prezydentowi bardzo zależy na tworzeniu miasta przyjaznego. Trzeba pamiętać, że jedynie kilka miast w Polsce posiada tego typu „GPS” – dodaje Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych.

– Bardzo zależy nam na Państwa uwagach do projektu. Chcielibyśmy, żeby wytyczne zawarte w standardach zobowiązywały jednostki i spółki miejskie do stosowania tych zapisów w praktyce. Od planowania, projektowania, przez realizację, po utrzymanie infrastruktury. Ale też chcielibyśmy by osobny zeszyt był mapą rekomendacji dla Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowych. Za nami owocne warsztaty i spotkania konsultacyjne z urzędnikami, organizacjami pozarządowymi i spółdzielcami, teraz czas na sferę internetu – wyjaśniał Maciej Augustyniak, prezes Fundacji Polska Bez barier.

Dokument – w dwóch tomach –  do pobrania pod linkiem.
Uwagi prosimy przesyłać na adres: paulina@polskabezbarier.org do 5 grudnia 2018 roku.

 Powrót do Aktualności →