Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Stowarzyszenie Tratwa poszukuje wolontariuszy

Opublikowano w 3 lutego 2017 przez admin

Stowarzyszenie Tratwa poszukuje 2 wolontariuszy, którzy chcieliby prowadzić warsztaty komputerowe dla dwóch grup seniorów.  Z uwagi na duże zainteresowanie seniorów warsztatami komputerowymi chcemy uruchomić dwie dodatkowe grupy, dlatego poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia zajęć.


Miejsce odbywania się warsztatów:
Zajezdnia ul. Legnicka 65 prowadzona przez Stowarzyszenie TRATWA przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu
Czas realizacji:
Rozpoczęcie od lutego-marca 2017 do końca 2017. Zajęcia raz w tygodniu po 1,5 h. Łącznie max. 24 zegarowych warsztatów dla jednej grupy. Termin- godzina, dzień do ustalenia z wolontariuszem.
Liczebność uczestników: min 10 max 15 osób w grupie
Zakres tematyczny warsztatów:
Warsztat komputerowy podstawowy- nauka obsługi komputera od podstaw dla osób, które nie posługiwały się komputerem, w tym korzystanie z Internetu- wyszukiwanie informacji, nauka pisania na klawiaturze- proste teksty w Word, zakładanie skrzynki e-maili i wysyłanie emaili.
Warsztat komputerowy „średnio zawansowany”- nauka obsługi komputera dla osób, które korzystały z komputera np. mają emaila, wiedzą jak korzystać z Internetu (dokonywanie zakupów przez Internet, obsługa konta bankowego, planowanie podróży, obsługa skrzynki emaile  np. wysyłanie zdjęć, pisanie tekstów w Word). Proszę nie sugerować się tym, że jest to kurs zawansowany  w trakcie prowadzenia zajęć może się okazać, że będzie to de facto kurs podstawowy.
Nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Gminy Wrocław na prowadzenie Centrum Społeczno- Kulturalno –Edukacyjnego Zajezdnia od 2 lat prowadzimy zajęcia dla seniorów. Od kliku lat prowadzimy też warsztaty z tak zwaną „trudną młodzieżą”.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny z Barbarą Kołaczkiewicz pod numerem telefonu 71 32 10 871 lub mailowy bkolaczkiewicz@tratwa.org.

Stowarzyszenie TRATWA
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław
www.tratwa.orgPowrót do Aktualności →