Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Strefa Seniora w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu

Opublikowano w 2 grudnia 2014 przez admin

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach współorganizowanego Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu 2014 serdecznie zaprasza do udziału w otwartej Strefie Seniora, która odbędzie się 6 grudnia 2014 r. we Wrocławiu.

Celem spotkania będzie zaprezentowanie przez seniorów – uczestników projektu „Senior-lokomotywą społeczności” umiejętności zdobytych podczas jego 3 edycji.

Chcemy zaproponować 4 warsztaty tematyczne:
1.    Rękodzieło: warsztaty polegające na robieniu bombek choinkowych ozdabianych kolorowymi wstążeczkami.
2.    Rozćwicz się: warsztaty na których uczestnicy będą ćwiczyć jogę, nauczą się tańca afrykańskiego oraz wezmą udział w turnieju gier planszowych.
3.    Przemyśl-pomyśl: warsztaty poświęcone ćwiczeniu pamięci, na których będą rozwiązywane zagadki i gry logiczne.
4.    Rozśpiewaj się: warsztaty wokalne.
Ponadto dzięki spotkaniu wymienić się doświadczeniami z uczestnikami warsztatów na temat tego co robią w swoich klubach, jak korzystają ze swojej wiedzy i doświadczeń, jak planują działania aby zachęcić obecnych i przyszłych seniorów do włączania się w życie społeczne, a także porozmawiać o ich potrzebach edukacyjnych i społecznych.

Strefa Seniora odbędzie się 6 grudnia 2014 (sobota)  w godz. 10.00 – 13.00 we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 i Pracowni Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 65.

Udział w zajęciach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych seniorów. Liczymy na Państwa liczne przybycie i aktywny udział.

Zgłoszenia na poszczególne warsztaty prosimy przesyłać na adres e-mail: malgorzata.tomaszewicz@rcwip.pl

Szczegółowych informacji udziela:
Małgorzata Tomaszewicz
Tel. 74 665 11 11
e-mail: malgorzata.tomaszewicz@rcwip.plPowrót do Aktualności →