Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Świętuj z nami, Seniorami! – „Dni Seniora – Wrocław 2013”

Opublikowano w 27 sierpnia 2013 przez admin

„Dni Seniora” to obok Dnia Babci i Dziadka, najważniejsze święto w kalendarzu wrocławskich Seniorów. 14 września, już po raz piąty, Seniorzy przejmą panowanie we Wrocławiu. Przez kolejny tydzień będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, przygotowanych dla nich w ramach obchodów „Dni Seniora”. Mają powód do świętowania – ostatecznie „Senior” brzmi dumnie!

„Dni Seniora – Wrocław 2013” to już piąta edycja wrocławskiego święta Seniorów. Co roku gromadzi coraz więcej uczestników i partnerów. „Dni Seniora” dedykowane są przede wszystkim najstarszym mieszkańcom miasta i okolic Wrocławia, jednak do wspólnej zabawy zachęcamy wszystkich – nie tylko Seniorów. „Dni Seniora” są świetną okazją, żeby spędzić trochę czasu ze swoimi wnukami i dziećmi, a przy tym – świetnie się bawić.
Tradycyjnie już obchody „Dni Seniora” zainauguruje Marsz Kapeluszy. Barwny korowód Seniorów w fantazyjnych przebraniach przemaszeruje wokół wrocławskiego Rynku w sobotę, 14 września, o godz. 11. Na wszystkich uczestników uroczystego pochodu czekają liczne atrakcje.

Po paradzie, dla wszystkich wrocławian zagrają na żywo (i zupełnie za darmo) Trubadurzy – legenda polskiego bigbitu! Poznamy również laureatów konkursu na komiks „O dziadku, wnuczku i…”, a władze miasta przekażą Seniorom symboliczne klucze do bram Wrocławia. Tak rozpocznie się panowanie Seniorów w stolicy Dolnego Śląska. A co będzie dalej?
Seniorzy będą sprawować władzę niepodzielnie. Dzięki Partnerom wspierającym koordynatora imprezy – Wrocławskie Centrum Seniora – grafik na siedem dni obchodów „Dni Seniora” jest wypełniony licznymi atrakcjami.

Seniorzy będą mogli wziąć udział w Targach Senioralnych, Przeglądzie Chórów oraz Dożynkach Działkowych. Biblioteki – Miejska i Dolnośląska Biblioteka Publiczna udowodnią, że można w nich znaleźć nie tylko książki, lecz również dobrą zabawę! W ramach „Dni Seniora” zapraszają na wykłady i warsztaty, m. in. na temat ziół leczniczych, funkcjonowania w przestrzeni Internetu oraz problematyki starości i starzenia się we współczesnym społeczeństwie.

Miłośnicy historii i sztuki również znajdą coś dla siebie. Muzeum Narodowe we Wrocławiu organizuje dla Seniorów Dzień Otwarty, a Muzeum Miejskie oferuje specjalne zniżki na wystawę „Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego”. Z kolei Muzeum Powozów w Galowicach zaprasza seniorów do współtworzenia wystawy w ramach „Jednodniowego Muzeum”.

Kultura nie kończy się na muzeach! Obchody święta Seniorów wspiera również Kino Nowe Horyzonty, które organizuje przegląd filmów, przygotowanych specjalnie dla osób starszych (w tym również pokazy przedpremierowe filmów dotychczas nie wyświetlanych w Polsce). Z kolei Biuro Festiwalowe IMPART 2016, pamiętając o fanach dobrej muzyki zaprasza na jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego!

Nie zabraknie również atrakcji dla fanów aktywności fizycznej. Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN oraz Aquapark Wrocław organizują Senioriadę, czyli Igrzyska Seniorów, w czasie których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, t.j. bieg, pływanie oraz wioślarstwo. Mniej aktywnych miłośników sportu zachęcamy do odwiedzenia Stadionu Wrocław w dzień otwarty 21 września.

Zdrowie to jednak nie tylko aktywność fizyczna, dlatego Apteka św. Macieja organizuje dla Seniorów cykl wykładów w ramach Akademii Zdrowia Seniora, Centrum Medyczne „Dobrzyńska” zachęca do udziału w Targach Edukacji Prozdrowotnej, a Policja, Straż Miejska, Narodowy Bank Polski i TRIAGE – Centrum Ratownictwa Specjalistycznego zapraszają na wykłady pod hasłem „Bezpieczny Senior”.

Nie może również zabraknąć imprez tanecznych! Tegoroczny Bal Seniora odbędzie się w wyjątkowo malowniczej i atrakcyjnej lokalizacji – w Restauracji Letniej we wrocławskim ZOO. Organizatorzy balu przewidują wiele atrakcji dla uczestników, w tym degustację typowo polskich dań i smakołyków.

Koordynatorem wszystkich działań związanych z obchodami „Dni Seniora” jest Wrocławskie Centrum Seniora. Misją Centrum jest wspieranie osób starszych i stała aktywizacja ich życia zawodowego, publicznego i kulturalnego.
Patronem imprezy jest Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016.

Po szczegółowe informacje o nadchodzących wydarzeniach zapraszamy na strony internetowe: www.dniseniora.pl oraz www.seniorzy.wroclaw.pl, a także do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, przy pl. Dominikańskim 6 we Wrocławiu (telefon kontaktowy: 71 772 49 13).Powrót do Aktualności →