Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Szkolenie: Od pomysłu do stowarzyszenia

Opublikowano w 1 grudnia 2021 przez Ula Bandurowska

Termin: 13.12.2021r., godz. 16.00 – 20.00

Miejsce: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Szkolenie zostanie zrealizowane stacjonarnie w Centrum Sektor 3 przy zapewnieniu wszelkich środków ostrożności i zachowaniu zasad bezpieczeństwa (Centrum Sektor 3 zastrzega sobie prawo do zmiany trybu przeprowadzenia szkolenia ze stacjonarnego na online).

Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, grup inicjatywnych oraz osób zainteresowanych założeniem organizacji pozarządowych z terenu Wrocławia.

Zgłoszenia poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 08.12.2021r.

Program szkolenia:
1. Rozpoznanie potrzeb mieszkańców
2. Grupa nieformalna na osiedlu
3. WBO narzędzie do integrowania społeczności lokalnej
4. Dlaczego warto założyć Stowarzyszenie?
5. Mikrogranty pozwalają rozwinąć skrzydła
6. Jak rozwijać swoje NGO?

Osoba prowadząca: Joanna Klima
Kocha swoje osiedle; na Szczepinie stworzyła mieszkańcom przestrzeń do aktywności. W 2016 roku założyła nieformalną grupę SERCE SZCZEPINA, skupiającą osoby, które oddolnie działają na rzecz Osiedla, aktualnie, od 2019 r. prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina. W tym roku Stowarzyszenie otrzymało tytuł „30 Kreatywnych Wrocławia”.
Jako liderka WBO, lubi patrzeć, jak zmienia się jej Szczepin. Autorka projektów: 2016 r. „Serce Szczepina”, 2017 r. „Serce Szczepina dla Juniorów”, 2018 r. „Psi wybieg w Sercu Szczepina” / „Odnówmy mozaikowe kwietniki!”, 2019 r. „Serce Szczepina dla każdego”, 2020 r. „Parki kieszonkowe na Szczepinie” / „Górka Szczepińska – reaktywacja!”.
Autorka i koordynatorka projektów Mikrogranty jako osoba fizyczna i NGO, realizowanych z myślą o mieszkańcach Szczepina („Serce Szczepina bije dla mieszkańców”. „Szczepińskie Dzieciaki dokarmiają ptaki”, „Fotobiografia Szczepina”, „Kwiaty na blokowisku”, „Szczepin bez maski – gra miejska”, „Szczypta świata na Szczepinie”).

Rowerzystka miejska marzy o mieście przyjaznym ludziom, działając w Stowarzyszeniu Akcja Miasto. Radna Osiedla Szczepin kadencji 2017-2021. W aktualnej kadencji Przewodnicząca Zarządu Osiedla. Pracuje jako nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. We Wrocławiu. Jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie – rodowita wrocławianka, od urodzenia mieszka na Szczepinie, tu wychowuje swoich dwóch synów 25-letniego Kacpra i 12-letniego Stasia. Współzałożycielka amatorskiej grupy teatralnej Trzecia Środa, stworzonej przez dorosłych pasjonatów teatru. Kocha miasto, spotkania z ludźmi, rower i bloki!

Szkolenie finansowane z budżetu Gminy Wrocław w ramach projektu pn. „Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3”.

Uwaga!
Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa w szkoleniach określonymi w Regulaminie Centrum Sektor 3.
Aktualna oferta szkoleń znajduje się w aktualnościach oraz w kalendarzu szkoleń.Powrót do Aktualności →