Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tańczymy przeciw przemocy wobec kobiet

Opublikowano w 22 lutego 2019 przez admin

We Wrocławiu już po raz siódmy włączamy się do akcji „Nazywam się Miliard / One Billion Rising Poland” i protestujemy przeciwko przemocy wobec kobiet. Taniec odbędzie się 24 lutego o godzinie 16 na ulicy Świdnickiej 6B (między Przejściem Świdnickim a Rynkiem).

Nazywam się Miliard / One Billion Rising to międzynarodowy flash mob, który odbywa się na całym świecie – zawsze w Dzień Zakochanych. Ogólnopolski patronat honorowy nad akcją objął Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Zaprotestować tańcem wobec przemocy może każdy. Akcję we Wrocławiu organizuje Fundacja na Rzecz Równości.

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na kwestię zgody na kontakty intymne.

– Tylko „tak” oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt. To musi się stać oczywiste, a wciąż nie jest – tłumaczy Izabela Beno, prezeska Fundacji na Rzecz Równości. Izabela Beno zwraca uwagę na to, że w Polsce wciąż kobieta i dziewczyna musi przekonać sąd, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, by udowodnić winę gwałciciela.

Koordynatorką akcji w Polsce jest Fundacja Feminoteka we współpracy z Antyprzemocową Siecią Kobiet.

Ostatnia próba przed tańcem 22 lutego o godz. 17.00 we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (plac Dominikański 6, 50-159 Wrocław).

Więcej informacji: Wydarzenie na FacebookuPowrót do Aktualności →