Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tramwaj Dobrej Energii

Opublikowano w 20 września 2013 przez admin

21 września, w najbliższą sobotę, powstanie Tramwaj Dobrej Energii. Podczas Dnia Otwartego MPK wolontariusze z Zespołu Szkół nr 3 we Wrocławiu, którzy zwyciężyli w Bitwie na Nakrętki na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pomalują tramwaj. I połączą wiele idei.
Już czwarty raz Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci prowadzi akcję Nakrętki dla Hospicjum. Dzieci i młodzież zbierają nakrętki plastikowe i oddają je Fundacji. Ta zaś odsprzedaje je firmom recyklingowym, które odzyskują surowiec i ponownie wprowadzają go do obrotu. Fundacja pozyskuje pieniądze, które przeznaczane są na pomoc podopiecznym czyli nieuleczalnie chorym dzieciom z całego województwa.

W akcję najchętniej angażują się młodsze dzieci – im wyższy szczebel edukacji, tym mniejsze zaangażowanie w zbiórkę. Rada Samorządu Uczniowskiego przy LO XIV postanowiła zmienić ten stan rzeczy i ogłosiła Bitwę na Nakrętki dla wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Trzy szkoły, które zebrały najwięcej nakrętek zostały nagrodzone warsztatami, na których uczniowie pod okiem Joanny Stembalskiej, Sławomira ZBIOKA Czajkowskiego i Tomasza Sysło stworzyli projekty graficzne. I właśnie laureaci pierwszego miejsca w sobotę nadadzą swej koncepcji realny kształt. Nad efektem będą czuwali doświadczeni grafficiarze z Like Studio.

Tramwaj Dobrej Energii będzie jeździł po Wrocławiu przez rok promując pomaganie oraz ekologię. Ekologię, bo sam nośnik informacji czyli tramwaj jest ekologiczny, a do tego będzie jeszcze zachęcał do zbiórki nakrętek. Zachęcamy młodzież do myślenia o innych, do inicjatywy i działania.

A wszystkich czytających te słowa do przyłączenia się do akcji Nakrętki dla Hospicjum. Szczegóły na www.hospicjum.wroc.pl/nakretki

W sobotę wolontariusze szkolni współpracujący z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci będą jeździć zabytkowymi taborami i kwestować. Wszyscy chętni mogą skorzystać z okazji do odbycia tej wycieczki, aby zetknąć się z historią i wspomóc chore dzieci.
Poza tym na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Przeczytać o nich można na www.mpk.wroc.pl  Dzień otwarty MPK, zajezdnia Borek przy ul. Powst. Śląskich 209, 9:00-16.00

Kontakt:

Ada Kamińska
795 524 913
ada.kaminska@hospicjum.wroc.pl
 Powrót do Aktualności →