Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Tu mieszkam, tu zmieniam” – konkurs grantowy Banku Zachodniego WBK

Opublikowano w 25 września 2014 przez admin

Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander rusza z ogólnopolskim konkursem skierowanym do społeczności lokalnych. Najlepszych 305 pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie, mieście otrzyma od Banku finansowe wsparcie na ich realizację. Łączna wartość grantów wyniesie 1,5 mln zł. Nabór pomysłów trwa do 21 listopada 2014 r.

Dofinansowanie otrzymać mogą projekty z następujących obszarów:

  • Zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej, poprawa jej estetyki, czystości, funkcjonalności
  • Poprawa jakości życia
  • Zwiększenie zaangażowania społecznego w kulturę i sztukę
  • Ochrona zabytków, pielęgnowanie i tworzenie miejsc pamięci
  • Upamiętnienie i popularyzacja postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko
  • Ochrona środowiska naturalnego
  • Budowa wspólnot międzypokoleniowych
  • Współpraca między organizacjami

Łączna kwota przyznanych grantów wyniesie 1,5 mln zł.

15 projektów otrzyma granty w wysokości 20 tys. zł, przyznane zostanie także 30 nagród w wysokości 10 tys. zł, 100 nagród po 5 tys. zł i 160 nagród po 2,5 tys. zł.

Jednocześnie od 8 do 14 grudnia 2014 roku internauci będą mogli wybierać projekty, które według nich przyniosą największą korzyść lokalnej społeczności. Ich faworyci z największą liczbą głosów zostaną wyróżnieni dodatkowymi nagrodami finansowymi w wysokości: 2 tys. zł, 3,5 tys. zł oraz 5 tys. zł.

W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma pomysł, ideę, koncepcję, która ma szanse przyczynić się do konkretnej zmiany w jego społeczności lokalnej. Wystarczy zgłosić swoją inicjatywę za pośrednictwem dowolnej instytucji lub organizacji pozarządowej, niekomercyjnej, posiadającej osobowość prawną.

Termin zgłaszania pomysłów: Od 22 września do 21 listopada 2014 roku poprzez aplikację internetową dostępną na stronie fundacja.bzwbk.plPowrót do Aktualności →