Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„TyDzień (dla) Rodzicielstwa Zastępczego 2015 we Wrocławiu”

Opublikowano w 19 maja 2015 przez admin

W dniu 30 maja każdego roku obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Fundacja Przystanek Rodzina, realizując projekt pt. „TyDzień (dla) Rodzicielstwa Zastępczego 2015 we Wrocławiu”, w ramach konkursu Fundacji EY „30 MAJA – ŚWIĘTUJEMY RAZEM” zaprasza na serię spotkań i imprez w dniach od 24 -31 maja 2015 r.

UWAGA !!! Udział we wszystkich spotkaniach i imprezach jest BEZPŁATNY !

Niedziela, 24 maja 2015r. w godz. 12.00-18.00 Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2015 „Dzień Społecznej SUPER MOCY!” – plac pod Iglicą przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

Wstęp do wspólnego świętowania – zaproszenie otwarte dla wszystkich osób
Zapraszamy na nasze stoisko oraz do wspólnej zabawy wszystkie rodziny zastępcze i osoby zainteresowane tematem Rodzicielstwa Zastępczego lub współpracą z naszą Fundacją.
Dzieci będą mogły otrzymać od nas lub same zrobić m.in. kolorowe wiatraczki, które są symbolem Rodzicielstwa Zastępczego, pomalować swoje buzie, razem z rodzicami wziąć udział w zabawie z balonami do zwijania, zrobić sobie zdjęcie z naszym autobusem i panem na szczudłach, poczęstować się słodyczami. Ponadto będzie można skorzystać z wielu imprez towarzyszących podczas całych targów.

Poniedziałek, 25 maja 2015r. w godz. 16.30-19.45 siedziba Sektor 3 ul. Legnicka 65, Wrocław (dawna zajezdnia tramwajowa) – Ip. duża sala wykładowa

Seminarium na temat „Jak zostać Rodzicem Zastępczym” – zaproszenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób.

Jeśli nie jest ci obojętny los dzieci, masz wielkie serce, pełne ciepła i miłości, którym chcesz się podzielić z potrzebującymi dziećmi, chcesz pomagać, myślisz o rodzicielstwie zastępczym, jesteś lub chcesz być wolontariuszem, darczyńcą, sponsorem, szukasz inspiracji do działania, masz wolny czas

– to spotkanie jest dla Ciebie …

16.30 – 17.00 – przybycie gości (kawa i ciasto na powitanie)
17.00 – 17.15 – otwarcie seminarium, przywitanie, przedstawienie gości specjalnych i krótka informacja o organizatorach – Małgorzata Sawicka – Fundacja Przystanek Rodzina
17.15-17.30 – krótka informacja o aktualnym stanie rodzinnej pieczy zastępczej we Wrocławiu – przedstawiciel MOPS
17.30 – 18.00 – pierwsza część wykładu pt. „Prawo Dziecka do wychowania w Rodzinie” – Hanna Michalska – Fundacja Przyjaciele Martynki
18.00 – 18.30 – przerwa na kawę i ciasto oraz rozmowy w kuluarach
18.30 – 19.30 – druga część – warsztatowa (dyskusja, pytania i odpowiedzi)
19.30- 19.45 – podsumowanie i zakończenie seminarium
Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiania z doświadczonymi Rodzicami Zastępczymi, którzy od lat opiekują się Dziećmi będącymi w Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Czwartek, 28 maja 2015r. w godz. 16.45-19.45 – siedziba Sektor 3 ul. Legnicka 65, Wrocław (dawna zajezdnia tramwajowa) – sala warsztatowa na parterze – prowadzi Fundacja Mentis.

Warsztat dedykowany dla Rodziców Zastępczych – zaproszenia indywidualne (zgłoszenia przez pracowników MOPS).

Warsztat pt. „ABC Zdrowego żywienia – słodkie łakocie”, poprzedzony krótkim wykładem.

Podczas spotkania odbędzie się także pokaz kulinarny i degustacja przepysznych zdrowych słodkości.

Piątek, 29 maja 2015r. w godz. 16.45-19.45 – Stowarzyszenie TRATWA ul. Legnicka 65, Wrocław (dawna zajezdnia tramwajowa, ten sam budynek, co Sektor 3) – sala warsztatowa – prowadzi Fundacja Mentis.

Warsztat dedykowany dla Rodziców Zastępczych – zaproszenia indywidualne (zgłoszenia przez pracowników MOPS)

Warsztat z krótkim wykładem pt. „Upragniona chwila relaksu – w kontakcie z moim ciałem i umysłem”

Sobota, 30 maja 2015r. w godz. 10.00-18.00 – Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej “Skałka”, ul. Nowodworska 64, Wrocław, na terenie Parafii pw. Św. Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego na Skałce – spotkania integracyjne dla Rodzin Zastępczych oraz zajęcia ruchowe dla rodzin z dziećmi – wejścia o godz. 10, 12, 14, 16 po ok. 20 osób.

Zapraszamy wszystkie Rodziny Zastępcze do wspólnej zabawy wraz z dziećmi do nowo otwartej sali sportowej ze ścianką wspinaczkową i ścianką dla dzieci, mostami linowymi i innymi atrakcjami dla dzieci.
(szczegóły dostępne są na www.skalka.wroclaw.pl/ )

Niedziela, 31 maja 2015r. w godz. 13.00-19.00 – Wyspa Słodowa 7 we Wrocławiu, udział w pikniku organizowanym z okazji Miesiąca Rodziny
Zakończenie świętowania -– zaproszenie otwarte dla wszystkich osób.

Zapraszamy na interaktywne stoisko Fundacji i zachęcamy do wspólnej zabawy wszystkie Rodziny: dla dzieci balony, wiatraczki, malowanie twarzy, balony do zwijania (warsztat), bańki mydlane (warsztat), dekorowanie ciastek (warsztat), warsztat z robienia wiatraczków do rEKOrdu Guinnessa oraz wiele innych gier i zabaw dostępnych na całej Wyspie Słodowej.

Przy okazji zapraszamy na wszystkie imprezy organizowane w ramach Miesiąca Rodziny 2015 we Wrocławiu. Szczegóły na http://www.miesiacrodziny.pl/

Dodatkowo planujemy zorganizowanie indywidualnych spotkań potencjalnych kandydatów na Rodziców Zastępczych z doświadczonymi Rodzicami Zastępczymi – miejsce i termin do uzgodnienia, w zależności od zgłoszonych potrzeb od potencjalnych kandydatów.

ZAPRASZAMY !!!

www.przystanekrodzina.pl      e-mail: kontakt@przystanekrodzina.pl      tel. kom. 691 598 350Powrót do Aktualności →