Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Uczestnicy projektu polsko-irańskiego poszukiwani

Opublikowano w 27 października 2015 przez admin

„Ponad granicami” to polsko-irański projekt filmowy, artystyczny i teatralny adresowany do młodych mieszkańców Wrocławia i Teheranu. Do końca miesiąca trwa rekrutacja uczestników – młodzieży z wrocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Osią, wokół której podejmowane są działania artystyczne młodzieży, jest rodzima i zagraniczna kinematografia. Film staje się tu „zwierciadłem kultury” – narzędziem do zrozumienia wyjątkowości własnego kraju, kultury, pokolenia, jak i zrozumienia odrębności i podobieństw występujących w innych kulturach.

Kogo szukają organizatorzy? Przede wszystkim ludzi wytrwałych, którzy lubią wyzwania i nie przeraża ich projekt długofalowy. „Ponad granicami” startuje bowiem w listopadzie i potrwa do końca roku szkolnego. Uczestnicy zainteresowani kinematografią, teatrem, sztukami wizualnymi oraz muzyką będą mogli okazje włączyć się w tworzenie festiwalu.

Zadania, które staną przed uczestnikami to m.in. wytypowanie pięciu polskich filmów, które zostaną zaprezentowane młodzieży irańskiej, udział w projekcji filmów wybranych przez młodych Irańczyków oraz tworzenie własnych dzieł artystycznych (filmowych, teatralnych, fotograficznych) inspirowanych tym, co zobaczyli na srebrnym ekranie.

Cały projekt jest więc współtworzony przez młodzież. Jego efekty poznamy w czerwcu przyszłego roku.

Więcej informacji, a także formularz zapisów znajduje się na stronie projektu: http://beyondbordersfestival.org/ oraz Facebooku: www.facebook.com/beyondbordersfestival

Partnerami projektu są:
Instytut im. Grotowskiego, Kino Nowe Horyzonty, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Aftab Theatre Company.

Patronatem projekt objęli:
Europejska Stolica Kultury 2016, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Teheranie.Powrót do Aktualności →