Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

V Edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

Opublikowano w 1 października 2013 przez admin

Dobroczynne Gwiazdy to ludzie, którzy wykorzystują swoją popularność, aby pomagać potrzebującym. Udzielają swojego wizerunku w kampaniach społecznych, zakładają własne fundacje i stowarzyszenia, angażują się w programy społeczne, są darczyńcami organizacji społecznych. Gwiazdy codziennie zmieniają życie innych. Ich postawa i dobre serce są najpiękniejszym przykładem tego, że wystarczy odrobina dobrej woli, czasu i zainteresowania, aby zmienić czyjeś życie. Są wzorem, który trzeba szeroko pokazywać, bo może być on impulsem do działania dla wszystkich Polaków.

Dlatego Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Dwutygodnik SHOW mają przyjemność ogłosić V Edycję Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. To największa kampania medialna promująca działania społeczne i jedyny w Polsce plebiscyt publiczności promujący zaangażowanie społeczne Gwiazd. Cały dochód z Plebiscytu przekazywany jest na Fundusz Gwiazd Dobroczynności, który wspiera działalność społeczną Gwiazd. Mamy nadzieję, że działania dobroczynne Gwiazd staną się inspiracją dla wszystkich Polaków, a dobroczyńcą stanie się każdy z nas.

Plebiscyt to również wspaniała okazja, aby podziękować Gwiazdom za piękny gest, jakim jest działanie dla innych i wspólnego dobra i szansa, aby promować organizacje dobroczynne na rzecz, których działają Gwiazdy.

Liczymy na to, że, dzięki dobroczynnym Gwiazdom, szlachetne przykłady działań społecznych staną się znane w całej Polsce.

Inicjatorem Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” jest Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerem Głównym jest Dwutygodnik SHOW. Organizatorem Inwestycje Społeczne Sp. z o.o.

Cel Plebiscytu:

Celem Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”  jest promocja społecznego zaangażowania gwiazd oraz popularyzacja postaw dobroczynnych w społeczeństwie poprzez prezentację przykładów aktywności osób powszechnie znanych.

Zasady uczestnictwa:

W Plebiscycie nominować można osoby, które biorą czynny udział w tworzeniu szeroko rozumianej kultury popularnej i wysokiej oraz sportu, zamieszkałe w Polsce. Nominacje do tytułu „Gwiazdy Dobroczynności” mogą być składane samodzielnie przez Gwiazdy, a także przez fundacje, stowarzyszenia, firmy, menedżerów Gwiazd oraz inne instytucje, z którymi współpracują osoby publicznie znane w zakresie działalności dobroczynnej.

Tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” przyznawany jest w pięciu kategoriach:

  • Wolontariusz
  • Twarz kampanii społecznej
  • Darczyńca organizacji społecznej
  • Strategiczna współpraca z organizacją społeczną
  • Własna działalność społeczna

Kapituła Plebiscytu przyznaje również specjalną Gwiazdę Dobroczynności – Honorową Gwiazdę Dobroczynności.

Wsparcie finansowe:
Organizacje wskazane przez 5 laureatów w kategoriach: Wolontariusz, Darczyńca organizacji społecznej, Twarz kampanii społecznej, Strategiczna współpraca z organizacją, Własna działalność społeczna,  otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 5.000 zł.

Procedura wyboru:

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wskaże do 25 najlepszych kandydatur, spośród, których Laureaci zostaną wyłonieni w drodze otwartego głosowania za pośrednictwem Internetu. Kapituła przyzna również specjalną Gwiazdę Dobroczynności – Honorową Gwiazdę Dobroczynności dla Kandydata, którego działalność społeczna zasługuje na specjalne uznanie. Magazyn SHOW może przyznać również tytuł „Nagroda Specjalna Gwiazdy Dobroczynności magazynu SHOW” osobie, która wykazuje się działalnością społeczną zasługującą, w ocenie przedstawicieli magazynu SHOW, na szczególne uznanie. Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi na Gali – Balu Charytatywnym Gwiazd Dobroczynności oraz na łamach dwutygodnika SHOW w lutym 2014 roku.

Wniosek zgłoszeniowy:
Zgłoszenia do Plebiscytu przyjmowane są od 9 września 2013 r. do 31 października 2013 r. za pośrednictwem elektronicznego wniosku zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.gwiazdydobroczynnosci.pl. Przesyłanie wniosku zgłoszeniowego w innej formie nie jest wymagane.

Informacje oraz regulamin Plebiscytu oraz elektroniczny wniosek zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Harmonogram Plebiscytu:

  • 9 września – rozpoczęcie V Edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”
  • 31 października – zakończenie przyjmowania Kandydatur
  • 2  grudnia – start głosowania publiczności
  • 10 stycznia 2014 – zakończenie głosowania
  • 8 lutego 2014 – V Charytatywny Bal Gwiazd Dobroczynności i Gala ogłoszenia wyników

Kontakt:
W przypadku pytań lub szczegółowych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Biurem Konkursowym.

Nasz adres e- mail: gwiazdy@filantropia.org.pl lub o.brzozowska@inwestycjespoleczne.pl
Nasz telefon: 022 825 68 50Powrót do Aktualności →