Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

V edycja projektu wolontariatu miejskiego 'Wspieram Wrocław”

Opublikowano w 29 września 2017 przez admin

Rekrutacja do V edycji projektu wolontariatu miejskiego pn. „Wspieram Wrocław” trwa do 15 października. Na chętnych czekają bardzo różne, ciekawe wyzwania. Każdy wolontariusz będzie mógł zdecydować, w jakie zadania na rzecz miasta zaangażuje się w ramach projektu. Zapraszamy do wrocławskiej przygody z wolontariatem!


Jak się zgłosić
Nabór na wolontariuszy już trwa. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W trakcie procesu rekrutacji zostanie wybranych maksymalnie 40 osób. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października 2017 r.
O wolontariacie
Piąta edycja projektu „Wspieram Wrocław” będzie trwać od października 2017 r. do końca marca 2018 r. i skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu. Warunkiem pomyślnego ukończenia udziału w projekcie jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia w okresie 6 miesięcy.
Już od początku edycji będzie można wziąć udział w działaniach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – organizacja, realizacja i promocja zadań miejskich oraz projektów edukacyjnych i społecznych.
V edycja to także wyjątkowe zadania od partnerów projektu, m.in.:
• Przygotowywanie wydarzeń kulturalnych razem z Instytutem Grotowskiego, Muzeum Pana Tadeusza,
• Organizacja zajęć i wydarzeń Uniwersytetu Dzieci,
• Pomoc w organizacji koncertów Narodowego Forum Muzyki,
• Działania edukacyjno-informacyjne na temat Wrocławiu,
• i wiele, wiele innych.
Co w zamian
Dla osób biorących udział w projekcie przygotowano pakiet bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje, dający możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, a także system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu.
Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania w miarę wolnego czasu i zainteresowań.
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie wolontariat.wroclaw.pl

 
Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →