Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

W grudniu podsumujemy rok 2019 w Mikrograntach – za nami ponad sto wydarzeń w całym mieście!

Opublikowano w 5 grudnia 2019 przez admin

Tegoroczne Mikrogranty to ponad sto projektów, które zrealizowane zostały we współpracy z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia, młodymi grupami
nieformalnymi i organizacjami pozarządowymi. Grudzień będzie świetną okazją, by podsumować ten intensywny rok. Zapraszamy na prezentację efektów naszych wspólnych działań, dyskusję o realizacji lokalnych inicjatyw w mieście oraz warsztaty ewaluacyjne.


Za nami drugi rok naborów do organizowanych pod wspólną nazwą, ogólnomiejskich Mikrograntów.
We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella, osoby fizyczne i grupy
nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe mogły składać w 3 naborach propozycje działań animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, społecznych i kulturalnych. Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne oraz finansowe otrzymało 112 projektów! Dzięki współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia program zwracał również uwagę na inicjatywy realizowane na terenie i w miejscach powstałych w ramach WBO.
Razem podsumujmy rok
14 grudnia zapraszamy do Barbary (ul. Świdnicka 8B) na spotkanie podsumowujące
Mikrogranty zrealizowane w 2019 roku. Od godziny 11:00 posłuchacie m.in. o tym, z kim
współpracowaliśmy, jakie projekty wspieraliśmy, w jakich partnerstwach oraz w jakie rejony naszego miasta tym razem udało nam się dotrzeć. Szykujemy także kilka niespodzianek z udziałem liderów i liderek projektów!
W trakcie panelu dyskusyjnego porozmawiamy o naszych tegorocznych doświadczeniach. Uczestnicy i uczestniczki dyskusji wymienią się swoimi doświadczeniami, opowiedzą o sukcesach i problemach oraz dobrych praktykach jakie zostały przez nich wykorzystane. Zaprezentujemy Wam też materiały edukacyjne, filmowe i zdjęciowe powstałe w ramach tegorocznych działań!

Nie tylko rozmowy
Tego dnia zaplanowaliśmy też warsztaty ewaluacyjne dla realizatorów i realizatorek Mikrograntów, które poprowadzą zespoły Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Zajęcia będą świetną okazją, by odświeżyć lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu działania przy lokalnych projektach.

Spotkanie skierowane jest nie tylko do osób, które realizują lub realizowały Mikrogranty. Zapraszamy również lokalne media, osiedlowe inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych. Obok sporej porcji wiedzy i znajomości gwarantujemy też sympatyczną i świąteczną atmosferę oraz stoły pełne rozmaitych smakołyków!
Program spotkania:
11:00–11.45 | Podsumowanie wszystkich trzech ścieżek Mikrograntów
12:00–13.15 | Panel dyskusyjny. Rozmowa o tegorocznych doświadczeniach w Mikrograntowym gronie – koordynujących trzy ścieżki oraz tych którzy swoje projekty w ich ramach prowadzili.
13:30–14.30 | Warsztaty ewaluacyjne dla realizatorów i realizatorek wszystkich trzech ścieżek.
Mamy wielką nadzieję na nowe, angażujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia wspólne inicjatywy w 2020 roku. Czekajcie na wieści od nas w styczniu, a już teraz dołączcie do nas i podsumujmy razem mijający rok!
Do zobaczenia w Barbarze!
//
Aktualności związane z programem znajdziecie na:
www.wroclaw.pl/Mikrogranty
www.facebook.com/Mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty
www.strefakultury.pl/mikrogranty
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowePowrót do Aktualności →