Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wakacyjne kino plenerowe na Wyspie Słodowej. Przedstawiamy repertuar na lipiec

Opublikowano w 29 czerwca 2016 przez admin

W lipcu kontynuujemy projekcje kina plenerowego na Wyspie Słodowej. „El club”, „Belgica”, „Hedi” czy „Vincent chce nad morze” to tylko niektóre z propozycji, które dla Was przygotowaliśmy. Na seanse pod chmurką zapraszamy z rodziną i przyjaciółmi, w piątkowe i sobotnie wieczory o godz. 21.30. Wstęp wolny.

Lipcowe seanse na Wyspie Słodowej otworzy projekcja filmu „Głośniej od bomb” w reż. J. Triera. Trzy lata po śmierci uznanej fotoreporterki wojennej Isabelle Reed rodzina ponownie musi zmierzyć się z jej utratą. Przyczynkiem ku temu staje się organizowana retrospektywna wystawa prac i towarzyszący jej artykuł dziennikarza z „NY Timesa”. Wkrótce okazuje się, że wspomnienia ojca i synów nie są takie same i trudno je ze sobą pogodzić.
W sobotni wieczór, 2 lipca dowiemy się natomiast co doprowadziło do samobójstwa pewnego chilijskiego księdza. Tę zagadkę w filmie „El club” spróbuje rozwikłać ojciec Garcia, wybrany przez kurię do poprowadzenia śledztwa. W ubiegłym roku produkcja zdobyła nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia Grand Prix Jury na MFF w Berlinie, film był też nominowany do Złotych Globów.

„Belgica” nagrodzonego w Sundance reżysera Felixa Van Groeningena (piątek, 8 lipca) oraz zdobywca dwóch nagród na tegorocznym Berlinale film „Hedi” (sobota, 9 lipca) to propozycje filmowe na drugi tydzień lipca. Tytułowa „Belgica” to nazwa baru, prowadzonego przez braci: jednookiego Jo oraz Franka – charyzmatycznego męża, ojca i kobieciarza. Miejsce w szybkim tempie staje się modnym centrum rozrywki, wiodąc swoich właścicieli na sam szczyt. Niestety sukces nie trwa wiecznie, a kłopoty w biznesie odbijają się na życiu prywatnym i wzajemnych relacjach pomiędzy braćmi.
Film „Hedi” opowiada z kolei o losach młodego człowieka, który na przekór konwencjom społecznym postanowił zrealizować własne pragnienia. Pozbawiony przyjaciół, bez ambicji,
z pracą, która nie przynosi satysfakcji Hedi wiedzie życie dalekie od ideału. Możliwość jakiejkolwiek zmiany staje się tym trudniejsza, że większość decyzji stara się podejmować za niego nadopiekuńcza mama. Kobieta postanawia znaleźć dla syna idealną żonę z właściwego domu, tymczasem on zakochuje się w zupełnie innej kobiecie i tym razem zamierza postawić na swoim.

W piątkowy wieczór, 15 lipca na wielkim ekranie pojawi się niemiecka produkcja „Vincent chce nad morze”. Vincent choruje na zespół Tourette’a. Jedyną bliską mu osobą jest matka, gdy umiera, zajęty własną karierą ojciec oddaje chłopaka do zakładu psychiatrycznego. W ośrodku Vincent poznaje zmagającego się z nerwicą natręctw Alexa i anorektyczkę Marie. Wspólnie z nimi postanawia wyruszyć nad Morze Śródziemne.
W sobotę, 16 lipca na Wyspie Słodowej zobaczymy film „Hotel” z tegoroczną laureatką Oscara – Alicią Vikander w roli głównej. To historia kobiety, która po urodzeniu dziecka popada w depresję poporodową. Szukając pomocy trafia do grupy terapeutycznej, w której każdy z członków: nieśmiała Ann-Sofi, milczący Peter oraz mający obsesję na punkcie tortur i własnej matki Rikardo, próbuje przepracować życiowe traumy i odnaleźć swoją osobowość na nowo.

Repertuar na lipiec:

1.07, godz. 21.30 – „Głośniej od bomb”, reż. J. Trier
2.07, godz. 21.30 – „El club”, reż. P. Larraín

8.07, godz. 21.30 – „Belgica”, reż. F. Van Groeningen
9.07, godz. 21.30 – „Hedi”, reż. M. Ben Attia

15.07, godz. 21.30 – „Vincent chce nad morze”, reż. R. Huettner
16.07, godz. 21.30 – „Hotel”, reż. L. Langseth

Informacje o kolejnych weekendach wkrótce!

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki i krzesła. Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.
Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz https://www.facebook.com/WyspaNaWeekend/
Projekt jest częścią programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerem tegorocznej edycji kina plenerowego jest Fundacja „Manus”Powrót do Aktualności →