Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty antydyskryminacyjne „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja”

Opublikowano w 21 kwietnia 2015 przez admin

„Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty” – słowa Franka Zappy stały się myślą przewodnią warsztatów „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja”, mających na celu zapobieganie powstawaniu uprzedzeń i uproszczonych wyobrażeń o innych ludziach. Zajęcia odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu, udział bezpłatny.

Każdy z nas posługuje się stereotypami. Wykonując proste ćwiczenia w grupie, samodzielnie odrywamy uproszczone konstrukcje myślowe, które pomagają nam w budowaniu opinii o innych. Niestety, taki sposób oswajania odmienności łatwo może przerodzić się w uprzedzenia, które z kolei mogą prowadzić do dyskryminacji.

Czy dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak radzić sobie z dyskryminacją? Szkolenie „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja” pomoże odpowiedzieć na te pytania. Warsztat tworzy także płaszczyznę dialogu i integracji, w której uczestnicy mają okazję do wymiany wiedzy i własnych doświadczeń.

Zajęcia prowadzą:
Anna Kuderewska – trenerka i edukatorka związana z Domem Spotkań im. Angelusa Silesiusa i Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej, absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w pracowni wrażliwości kulturowej (Willa Decjusza, Kraków), od 2007 r. aktywnie rozwija koncepcje sprzyjające równości i różnorodności oraz włączaniu grup dyskryminowanych i marginalizowanych w społeczność Wrocławia. Działa na rzecz społeczności romskiej, realizując projekty edukacyjne dla nauczycieli.

Anna Elektra Malkogiorgos – kulturoznawczyni, członkini zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestniczka kursu trenerskiego „Trener Kompetencji Międzykulturowych” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Daniel Góra – realizator projektów i członek zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestnik kursu trenerskiego „Trener Kompetencji Międzykulturowych” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Szkolenie odbędzie się w trzech terminach:  29 kwietnia, 27 maja oraz 24 czerwca, w godz. 16.30-18.30 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 323. Warsztaty są jednorazowe, dlatego można wybrać odpowiadający termin.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres wielokultury@wcrs.wroclaw.pl

Ilość miejsc jest ograniczona. W razie nieobecności prosimy o informację mailem, aby umożliwić udział chętnym osobom z listy rezerwowej.

Więcej informacji: wielokultury.wroclaw.pl i wcrs.wroclaw.pl
Organizatorem szkolenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju SpołecznegoPowrót do Aktualności →