Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty „Marhaba – bo warto przekraczać różne granice”

Opublikowano w 15 marca 2016 przez admin

Zapraszamy do uczestnictwa w dwóch bezpłatnych jednodniowych warsztatach adresowanych do kadry nauczycielskiej. Chcesz dowiedzieć się jak uwrażliwiać uczniów i uczennice? Jak przekazywać wiedzę o uchodźstwie we współczesnym świecie? Jak prowadzić w szkole dyskusje na temat migracji czy jak przygotować uczennice i uczniów na przyjęcie w Polsce uchodźców? Zapoznaj się z naszą propozycją szkoleń!

Projekt „Marhaba – bo warto przekraczać różne granice”. Celem projektu jest zwiększenie wiedzy Dolnoślązaków na temat uchodźców z Bliskiego Wschodu. Odpowiada on na potrzeby zgłoszone przez szkoły (wzrastająca niechęć do migrantów) i koalicję Wrocław Wita Uchodźców (podniesienie kompetencji do pracy z uchodźcami). Powstaną publikacje z narzędziami do prowadzenia zajęć w szkołach oraz publikacje dla pracowników służby zdrowia i pomocy społecznej z rekomendacjami do pracy z uchodźcami, które skonsultowane zostaną podczas pilotażowych szkoleń. Powstanie platforma multimedialna dla internautów nt. sytuacji uchodźców.

Projekt realizowany jest przez  NOMADA Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego. Partnerzy projektu to: Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe oraz Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego.

W przypadku pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu: nomada@nomada.info.pl lub telefoniczny: 504 21 23 26, 731 3 64

 

 Powrót do Aktualności →