Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Wietnam – kraj nieprzemijającego piękna”

Opublikowano w 21 lutego 2014 przez admin

Zapraszamy na spotkanie pt. „Wietnam – kraj nieprzemijającego piękna”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek – 25.02 – na Łokietka 5. Start – o godzinie 18.00.
Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Semper Avanti – przy wsparciu finansowym Gminy Wrocław oraz Programu Młodzież w działaniu.

Nasze spotkanie będzie wypełnione zdjęciami, ciekawostkami, degustacją typowych potraw, muzyką i filmami. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny dzięki współfinansowaniu Gminy Wrocław oraz Programu Młodzież w działaniu. Zapraszamy do potwierdzenia udziału w wydarzeniu – pomoże nam to organizacyjnie.

Co wiemy o Wietnamie? Najczęściej kojarzymy go z niewielkim krajem położonym w południowo – wschodniej Azji oraz przeszłością wypełnioną wojnami.

Obecnie Wietnam jest jednym z największych i najpiękniejszych krajów południowo-wschodniej Azji.

Możemy w nim odkryć piękno dzikiej przyrody, bogatej historii oraz tradycji kulturowych.
Mieszkańcy Wietnamu są uśmiechnięci, gościnni i przyjacielscy.
Najpopularniejszym środkiem transportu w Wietnamie są skutery, dzięki którym można zwiedzić cały kraj wzdłuż i wszerz.
Wietnam posiada wiele urokliwych miejsc wartych odwiedzenia – wybrzeża Mekongu, targi uliczne, aleje Sajgonu oraz potrawy, których trzeba spróbować – ”phở”, “bánh mỳ”, “bánh xèo”.

Podczas wyprawy do Wietnamu można spacerować po polach ryżowych, wspinać się po górach pokrytych chmurami oraz nurkować w przejrzystej wodzie Morza Południowo – Chińskiego. Polecamy rejs po zatoce Ha Long i przepłyniecie wśród postrzępionych gór krasowych. Jeśli zaś macie chorobę morską powinniście udac się do Hanoi wartego uwagi choćby dla“ bia hơi” serwowanego w lokalnych kawiarniach. Jedyną w swoim rodzaju przygodą może być wędrówkę do Sapa, gdzie spotkacie plemiona etniczne zamieszkujące te tereny.

Jeśli którakolwiek z tych rzeczy przyciągnęła Twoją uwagę – musisz przyjść na Wieczór Kultury Wietnamskiej!

Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych ♥Powrót do Aktualności →

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz