Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocław rusza się z całą Europą

Opublikowano w 3 października 2013 przez admin

Już w najbliższy piątek (4 października) rozpocznie się Tydzień Ruchu we Wrocławiu. Będzie to cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, których celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie wrocławian.

W tym roku po raz pierwszy obchody Tygodnia Ruchu zostały wpisane w ogólnoeuropejski projekt „MOVE Week” wspierany przez Komisję Europejską. Wydarzenia potrwają do niedzieli 13 października. Już teraz zapisz się na bezpłatne zajęcia sportowe i warsztaty taneczne i bądź jedną z niemal 2000 osób, które będą mogły skorzystać z atrakcji Tygodnia Ruchu.

Oferta aktywności podczas „MOVE Week” jest na tyle zróżnicowana, by każdy znalazł coś dla siebie. Tegoroczny Tydzień Ruchu we Wrocławiu to ponad 150 wydarzeń. Już teraz można wejść na stronę tydzienruchu.wroclaw.pl i zgłosić swój udział.

We Wrocławiu Tydzień Ruchu odbędzie się już po raz piąty i rozpocznie się w najbliższy piątek (4 października) na Wyspie Słodowej. W godzinach 10.00-12.00 dzieci z wrocławskich szkół będą uczyć się tańca kibica, wezmą udział w sportowej rozgrzewce i w biegu wokół wyspy. W dzień inauguracji Tygodnia Ruchu po Wrocławiu będzie jeździł specjalny autobus, który zatrzyma się w czterech punktach miasta, gdzie odbędą się kilkuminutowe pokazy taneczne. Każdy chętny będzie mógł także dojechać autobusem na pl. Solny, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się największy otwarty trening zumby w Polsce. Nie zabraknie również okazji do bardziej spontanicznego tańca – o godz. 18.00 zacznie się koncert Jose Torresa i jego zespołu, a godzinę później wieczorek taneczny w rozstawionym na placu Solnym namiocie.

Między poniedziałkiem a piątkiem wszystkie atrakcje będą się odbywać w dwóch strefach animacyjnych – w namiocie na pl. Solnym oraz na Wyspie Piaskowej. Plac Solny stanie się roztańczonym sercem Wrocławia. Przez cały dzień będzie można uczestniczyć w zajęciach tanecznych, warsztatach dla studentów i dorosłych, pokazach tańców oraz prezentacjach wrocławskich szkół. Wieczorami wrocławianie będą bawić się w rytmach salsy, flamenco oraz muzyki klubowej. W weekendy zaplanowano zajęcia sportowe o charakterze rodzinnym – warsztaty jogi, sportowe, poranne rozgrzewki i animacje dla dzieci i seniorów oraz zajęcia z nordic walking.

Drugą strefą będzie Wyspa Piaskowa, która na ponad tydzień zamieni się w sportowe miasteczko, gdzie wrocławscy uczniowie i studenci będą zmagać się w kilkunastu konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Odbędą się m.in. turnieje minipiłki nożnej, siatkówki plażowej, badmintona, ringo, unihokeja i piłkarzyków. Nie zabraknie również oryginalnych konkurencji, takich jak „Wyścig zdrowia” czy „Bieg po zaliczenie”. Na Wyspie Piaskowej będzie można także skorzystać z dodatkowych atrakcji, m.in. ścianki wspinaczkowej, strzelania z łuku, twistera, minigolfa czy trampoliny.
W sobotę 12 października na terenach obok Hali Stulecia odbędzie się cykl wydarzeń pod nazwą „Sport – dla każdego coś miłego!”. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w ponad 20 dyscyplinach sportowych, bardziej i mniej znanych, jak choćby bule, unihokej czy ringo. Chętni będą mogli sprawdzić się na ergonometrze oraz zmierzyć z workiem bokserskim. Dla łowców autografów to również nie lada gratka, bo tego dnia w okolicach Hali Stulecia będzie można spotkać członków wielu klubów sportowych.

Tydzień Ruchu zakończy spotkanie ze sportami nieolimpijskimi, w niedzielę 13 października na Wyspie Piaskowej. Będzie to okazja do spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach, które zobaczymy w 2017 roku na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.

Program oraz wszystkie wydarzenia w ramach Tygodnia Ruchu we Wrocławiu można znaleźć na tydzienruchu.wroclaw.pl. Na stronie trwają także zapisy na bezpłatne zajęcia. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje zaś kolejność zgłoszeń.

Wydarzenia sportowo-rekreacyjne zorganizują także partnerzy Tygodnia Ruchu: kluby fitness, szkoły tańca, centra sportowo-rekreacyjne. Wrocławianie będą mogli wziąć udział w Dniach Otwartych, bezpłatnych zajęciach sportowych oraz meczach pokazowych. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Tygodnia Ruchu przygotowana zostanie specjalna audycja radiowa „Dzieciaki na LUZie” poświęcona aktywności fizycznej.Powrót do Aktualności →