Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocławski Budżet Obywatelski – z czym to się je?

Opublikowano w 17 lutego 2016 przez admin

Stowarzyszenie Akcja Miasto i Biuro ds. Partycypacji społecznej zapraszają na Maraton WBO.

W tegorocznym Wrocławskim Budżecie Obywatelskim do dyspozycji mieszkańców jest 25 milionów zł. To doskonała okazja, by zmienić coś w swojej okolicy. Masz pomysł, ale nie wiesz, jak napisać projekt? Zasady WBO wydają Ci się niejasne? Potrzebujesz wsparcia w wypełnieniu formularza? Odpowiedzi na wszystkie pytania poznasz już podczas Maratonu WBO już w sobotę 20 lutego w godz. 14-17 w Barze Barbara.
<<20 lutego 2016 (sobota), 14:00-17:00, Bar Barbara, ul. Świdnicka 8c>>

Wszyscy wrocławianie, którzy wezmą udział w wydarzeniu, otrzymają niezbędne wskazówki i porady od autorów projektów zrealizowanych, bądź znajdujących się w fazie realizacji. Organizatorom szczególnie zależy na pomocy mieszkańcom, którzy będą składać wniosek po raz pierwszy. – Chcemy pokazać, że tak naprawdę wypełnienie formularza nie jest skomplikowane. Jesteśmy pewni, że przy odrobinie pomocy każdy sobie z nim poradzi. – mówi Robert Gacek z Akcji Miasto, główny koordynator Maratonu.

Na miejscu nie trzeba pojawić się punktualnie. Każdy, kto pojawi się w Barze Barbara między 14 a 17 uzyska pomoc. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele Biura ds. Partycypacji z Urzędu Miejskiego, którzy wytłumaczą zasady WBO i doradzą od strony formalnej.

Przedstawiciele Akcji Miasto czekać będą z laptopami, by jak najbardziej ułatwić składanie wniosków. Aktywiści podkreślają jednak, że liczba złożonych wniosków nie jest najważniejszym celem Maratonu. – Najbardziej zależy nam, żeby zachęcić wrocławian do zaangażowania się w lokalne problemy. WBO to świetna okazja, by zmienić coś w swojej okolicy, więc będziemy przekonywać mieszkańców, że warto korzystać ze środków na projekty obywatelskie. – tłumaczy Robert Gacek. Sprzyjać temu będzie wprowadzony w tym roku po raz pierwszy podział na rejony.

Maraton WBO Stowarzyszenie Akcja Miasto organizuje już po raz trzeci. Poprzednie dwie edycje odbyły się rok temu i zdaniem organizatorów były dużym sukcesem. – Zeszłoroczne Maratony były dla nas wielką satysfakcją. Zainteresowanie mieszkańców przerosło nasze oczekiwania, a liczba osób, które zgłaszały się do nas z pytaniami świadczy o tym, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne. – dodaje Arkadiusz Kuna, jeden z organizatorów.

Kontakt dla mediów:
Robert Gacek, +48 603 992 770
Arkadiusz Kuna, +48 669 299 101Powrót do Aktualności →