Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocławskie Kolędowanie – już po raz piąty wspólnie zaśpiewamy kolędy

Opublikowano w 15 grudnia 2015 przez admin

Niewiele wydarzeń dorównuje wspólnemu, radosnemu kolędowaniu. Trudno też wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez kolęd. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich wrocławian do uczestniczenia w piątej już edycji Wrocławskiego Kolędowania.

W tym roku odbędą się warsztaty dla wszystkich śpiewających grup i chórów, Koncert Galowy w Imparcie oraz plenerowe kolędowanie w Rynku.

Wrocławskie chóry amatorskie będą gospodarzami Koncertu Galowego 16 grudnia o godz. 18.30 w sali teatralnej Impartu (ul. Mazowiecka 17). Podczas koncertu chóry wykonywać będą pieśni z własnego repertuaru i pieśni bożonarodzeniowe. Zaproszą też publiczność do wspólnego śpiewania kolęd. Wstęp na koncert jest wolny – sala teatralna pomieści kilkusetosobową publiczność, każdy będzie mile widziany.

Dla chórów i grup muzycznych, które chciałyby wystąpić podczas Koncertu Galowego, przygotowane zostały warsztaty wokalne – 14 i 15 grudnia (godz. 17.00-20.00, sala E1 Uniwersytetu Ekonomicznego). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Barbarą Szarejko w celu potwierdzenia obecności: mailowo: barbaraszarejko@o2.pl lub telefonicznie 606 835 030.

Drugą odsłoną Wrocławskiego Kolędowania będzie wspólne plenerowe śpiewanie kolęd. Spotykamy się 20 grudnia o godz. 17.00 pod choinką w Rynku. Kolędy śpiewane będą przy akompaniamencie fortepianu. Na tym radosnym bożonarodzeniowym spotkaniu każdy będzie niezwykle mile widziany, zarówno chóry, grupy śpiewające, jak i każdy, kto chciałby  poczuć wspólnie z innymi mieszkańcami miasta atmosferę nadchodzących świąt. Każda osoba, która dołączy do naszego wrocławskiego chóru, otrzyma śpiewnik kolęd.

Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Wrocław.Powrót do Aktualności →