Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wybierz zdrowie. Jedź z nami! Rowerowy Peleton Wrocławia

Opublikowano w 20 września 2016 przez admin

Wybierz zdrowie. Jedź z nami! Rowerowy Peleton Wrocławia Projekt „Rowerowy Peleton” współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław i realizowany będzie w ramach 10 edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

Tegoroczna edycję organizuje Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, wydarzenie odbędzie się 24 września spotykamy się na Pergoli tuż przy fontannie multimedialnej obok Hali Stulecia. Hasło przewodnie edycji brzmi „Wybierz zdrowie. Jedź z nami!”.
Jak już wspomniano peleton ruszy spod Hali Stulecia i ulicami Wrocławia przejedzie na Wyspę Słodową, trasa będzie miała ok. 7 km. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia na bieżąco publikowane są na stronie Stowarzyszenia oraz w wydarzeniu na facebook-u (facebook.com/StowarzyszenieFAN).
Kto może zostać uczestnikiem?
Zgłosić się może każdy. Zachęcamy do udziału osoby indywidualne oraz rodziny, grupy szkolne czy kluby seniora. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna. Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny otrzyma również pamiątkowy numer uczestnika peletonu oraz gadżet reklamowy, a także wodę.
Jakie są zasady bezpieczeństwa?
Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, odpowiednio wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie udziału w peletonie zabrania się ścigania, a uczestnikom zaleca się przejazd w kasku rowerowym. Nad bezpieczeństwem przejazdu panują przeszkoleni wolontariusze i przedstawiciele organizatora w asyście Policji. Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z zasadami ruchu drogowego tj. prawą stroną jezdni. Zabrania się jazdy bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy roweru oraz nóg na pedałach, zajeżdżania drogi innym uczestnikom rajdu i użytkownikom drogi, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny, wjeżdżania na chodniki utrudniając poruszanie się pieszym.
Nie masz roweru?
Next Bike Polska zarządzająca Wrocławskim Rowerem Miejskim przygotowała dla tych wszystkich osób nieodpłatne udostępnienie rowerów, chęć skorzystania z tej propozycji należy zgłosić organizatorowi. Ilość rowerów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Jakie są nagrody?
Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrodzeni zostaną: najstarszy uczestnik peletonu, najmłodszy uczestnik peletonu jadący samodzielnie, najmłodszy uczestnik peletonu jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]. A również najliczniejsze grupy: szkolna, klubu seniora, rodzinna.
Pełny regulamin udziału w imprezie dostępny jest na stronach organizatora, w przypadku pytań można je kierować drogą mailową rowery@fan.org.pl lub telefonicznie 501 158 201. Do zobaczenia 24 września 2016 roku pod Halą Stulecia.
strona www:                                    http://www.fan.org.pl/rowerowypeleton
wydarzenie na facebook-u:       https://www.facebook.com/events/1781426772132785/
elektroniczne zapisy:                   https://elektronicznezapisy.pl/event/703.htmlPowrót do Aktualności →