Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Z Widokiem na cyberbezpieczeństwo

Opublikowano w 13 czerwca 2022 przez admin

W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej przy Uniwersytecie Wrocławskim zapraszają na debatę pt. „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo” oraz na warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”.

Debata:

Wpływ technologii na nasze życie od dekad nabiera tempa, a wielu z nas aktualnie nie wyobraża sobie codziennego życia bez dostępu do skrzynki mailowej, mediów społecznościowych oraz dostępu do elektronicznych usług bankowych. W związku z codziennym korzystaniem z serwisów internetowych nieświadomie narażamy się również na ryzyko. Jakie zagrożenia czyhają na użytkowników Internetu? Jak się przed nimi chronić?  Jakie regulacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci posiada Unia Europejska?

Nasi eksperci:

dr Jarosław Greser – członek sieci eksperckiej Komisji Europejskiej Team Europe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Julia Jancelewicz –analityczka bezpieczeństwa w Santander Bank Polska.
dr inż. Wojciech Wodo – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Politechnika Wrocławska .

Spotkanie poprowadzi Martyna Wilk – ekspertka ds. cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie, twórczyni projektu Wrocławski Wolontariusz IT, mobilna doradczyni Sektora 3.0.

Debata będzie transmitowana na żywo na Facebooku Komisji Europejskiej w Polsce. Zachęcamy do zadawania pytań w trakcie trwania wydarzenia w komentarzach.

Warsztaty:

Po przerwie kawowej, odbędą się warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?” organizowane przez Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Na zagadnienia cyberbezpieczeństwa składa się wiele elementów. Podczas warsztatów prowadzący skupią się na zapoznaniu uczestników z zasadami cyberhigieny — zalecanymi działaniami każdego użytkownika sieci zapewniającymi cyberbezpieczeństwo jego aktywności online. Szczególny nacisk położony zostanie na problematykę tworzenia bezpiecznych haseł oraz na wyposażanie uczestników warsztatów w wiedzę, jak działają najpopularniejsze techniki phishingowe i jak się przed nimi chronić.

Zapisy na warsztaty na stronie.

Harmonogram wydarzenia: 20 czerwca 2022 r.

15:00-16:30- pt. „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo”
16:30-17:00- przerwa kawowa
17:00-18:30- warsztaty pt. „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?”

Miejsce: Amfiteatr AC, bud. C Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, pierwsze piętro (wejście od ul. Więziennej 8-12)Powrót do Aktualności →