Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zapraszamy na szkolenie „Komunikacja z mediami”

Opublikowano w 10 lutego 2014 przez admin

Termin: 25 i 26 lutego (wtorek i środa), godz. 9:30-15:30
Miejsce: Centrum Sektor 3
Zgłoszenia do dnia 19 lutego poprzez formularz zgłoszeniowy

Uczestnicy: przedstawiciele organizacji pozarządowych działających we Wrocławiu (ich członkowie, pracownicy, wolontariusze) oraz osoby zainteresowane założeniem organizacji pozarządowej.

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie do media relations
2. Przygotowanie informacji prasowej: tytuł, lead, treść, styl. Case study: analiza informacji, które zainteresowały dziennikarzy, i sposobu, w jaki zostały one opublikowane. Jak się ustrzec błędów w informacjach prasowych.
3. Wywiady: od pomysłu do realizacji – jak zainicjować, przygotować, rozmawiać, autoryzować.
4. Do czego mamy prawo – sprostowania prasowe i odpowiedzi
5. Jak zorganizować ciekawą konferencję prasową (śniadanie prasowe, briefing) oraz wydarzenie medialne (event), który zainteresuje media.
6. Patronaty medialne – kiedy warto się o nie starać, jak przygotować ofertę patronacką.
7. Sposoby reagowania na niekorzystne informacje pojawiające się w mediach – komunikacja kryzysowa.

 Czego nauczysz się na warsztacie?

Podczas warsztatu nauczysz się nawiązywać i utrzymywać kontakty z dziennikarzami. Poznasz specyfikę ich pracy i nauczysz się z nimi rozmawiać. Będziesz wiedział, jakich informacji potrzebują dziennikarze i będziesz potrafił przygotowywać informację prasową, która zainteresuje media. Dowiesz się, jak zorganizować ciekawą konferencję prasową i wydarzenie medialne, które przyciągnie uwagę mediów lokalnych i ogólnopolskich. Nauczysz się przygotowywać ofertę patronatu medialnego, korzystną dla organizacji.

Prowadzący: Katarzyna Bielińska-Kuniszewska

Od ponad 12 lat związana z pracą w mediach, zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych (m.in. Gazeta Wyborcza, Wprost, Kariera, City Magazine). Wieloletnia redaktorka prowadząca i sekretarz redakcji miesięczników specjalistycznych. Podczas pobytu w Szkocji pracowała jako korespondentka dwutygodnika „Praca i życie za granicą” oraz redagowanego w Londynie „Nowego Czasu”. Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu i koordynowaniu działań PR różnych organizacji. Certyfikowana trenerka, absolwentka Akademii Trenerów Biznesu LAB Laboratorium Skutecznych Szkoleniowców.Powrót do Aktualności →