Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zaproszenie na debatę 'Z Widokiem na Nagrodę im. Sacharowa. Pokaz filmu o procesie Olega Sencowa', 20 grudnia 2018 r. godz. 16.00, Dom Europy

Opublikowano w 13 grudnia 2018 przez admin

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zapraszają na spotkanie „Z Widokiem na Nagrodę im Sacharowa. Pokaz filmu dokumentalnego o procesie Olega  Sencowa”, które odbędzie się 20 grudnia o godz. 16:00 w Domu Europy we Wrocławiu.

W ramach tegorocznych wydarzeń poświęconych Nagrodzie im. Sacharowa za wolność myśli zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Proces: Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow, który opowiada historię tegorocznego Laureata Nagrody – ukraińskiego reżysera skazanego na 20 lat łagru za „terrorystyczny spisek” przeciwko rosyjskiej władzy na Krymie.

Film dokumentalny Proces: Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow w reżyserii Askolda Kurowa to kronika pokazowego procesu politycznego i świadectwo solidarności z Sencowem wielu osób z branży filmowej. Oskarżony na podstawie sfabrykowanych dowodów o rzekome prowadzenie antyrosyjskiego ruchu terrorystycznego, torturowany podczas śledztwa i skazany na 20 lat więzienia, Sencow przeprowadził w tym roku strajk głodowy, zwracając uwagę świata na losy kilkudziesięciu mniej znanych ukraińskich obywateli nielegalnie więzionych w Rosji. Stał się symbolem walki o uwolnienie więźniów politycznych na całym świecie, a Parlament Europejski uhonorował go tegoroczną Nagrodą im. Sacharowa za wolność myśli.

Zapraszamy w czwartek, 20 grudnia 2018 r., o godz. 16.00 do Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu.

Prosimy o potwierdzanie obecności na wydarzeniu do 19 grudnia pod adresem mailowym epwroclaw@ep.europa.eu lub telefonicznie pod numerem 71 337 63 65.Powrót do Aktualności →