Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE

Opublikowano w 10 września 2013 przez admin

Fundacja Eudajmonia serdecznie zaprasza przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjno-konsultacyjne na temat modelu Trenera aktywności. Bądź na bieżąco z najnowszymi narzędziami aktywizacji społecznej!

Przyjdź, aby mieć swój wkład w tworzenie specjalistycznej asystentury społecznej: 12.09. godz. 10.30.-12.30. Sektor3 ul. Legnicka 65 sala konferencyjna

Bardzo zależy nam na Państwa opinii, radach i podpowiedziach odnośnie modelu Trenera aktywności, abyśmy mogli przetestowany i skonsultowany szeroko model skutecznie wdrożyć do głównego nurtu polityki społecznej.

Naszą misją jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami. Wierzymy, że model Trenera aktywności – specjalistycznej asystentury społecznej, jest jednym z narzędzi, które poprawią jakość życia niejednej osoby z niepełnosprawnością. Mamy nadzieję, że również Państwo będą mieli na to wpływ poprzez udział w spotkaniu.

DATA: 12.09.2013r.
MIEJSCE: Sektor3 ul. Legnicka 65 Wrocław (sala konferencyjna I piętro) budynek dostosowany do osób z niepełnosprawnościami
GODZINA: 10.30.-12.30. (I przerwa kawowa)

OSOBA DO KONTAKTU:
Destina Kuliś
e-mail: d.kulis@eudajmonia.pl
tel.kom.: +48 790 250 729

OPIS PROJEKTU
 
UCZESTNICY/CZKI
W projekcie bierze udział 30 osób z niepełnosprawnościami o wszystkich stopniach i rodzajach niepełnosprawności. Uczestnicy/czki to mieszkańcy Wrocławia oraz klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Częścią projektu jest także objęcie wsparciem otoczenia osób z niepełnosprawnościami, czyli osób spośród rodziny, przyjaciół, asystentów.

DZIAŁANIA
Pierwszym etapem wspierania w procesie aktywizacji społecznej Uczestników/czek były 2 wyjazdy szkoleniowe, podczas których osoby z niepełnosprawnościami, jak i ich otoczenie, brały udział w grupowych zajęciach z psychoedukacji. Kolejnym etapem, który trwa nadal, są spotkania indywidualne i grupowe z trenerkami aktywności. Uczestnik/czka może skorzysta z konsultacji psychologicznych, doradztwa całożyciowego oraz asystenta. Dodatkowo, udzielane jest także wsparcie finansowe w postaci pakietu aktywizacyjnego, szkoleń zawodowych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

ORGANIZATOR
Projekt realizowany jest przez Fundację Eudajmonia we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego.Powrót do Aktualności →