Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zbędne Kalorie

Opublikowano w 25 lipca 2013 przez admin

Zbędne kalorie

Brak Ci odwagi do walki z pokusą zjedzenia czegoś słodkiego? Możesz ją zwalczyć, wspierając działalność PCK. Akcja ma w prosty sposób łączyć potrzeby osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy z potrzebami dzieci, którym  dodatkowe kalorie są niezbędne do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego.

Korzystając z aplikacji, za każdym razem, kiedy odmówisz sobie kalorycznego posiłku, otrzymasz możliwość przekazania symbolicznych kalorii głodnym dzieciom. Po zwalczeniu pokusy oprócz gratulacji w aplikacji pojawia się sugestia wysłania SMS-a, z którego cały dochód zostaje przekazany na program 'Godne Dzieciństwo'. Każdemu, kto wyśle SMS-a dziękują Krystyna Janda, Dorota Wellmann czy Kayah.

Tytuł: Zbędne Kalorie

Przekaz: Prawie 3 mln Polaków stara się jeść mniej, żeby schudnąć. Jednocześnie ponad 600 tys. dzieci w Polsce marzy o ciepłym posiłku. Wyślij SMS i przekaż swoje zbędne kalorie potrzebującym dzieciom.

Inicjator: Polski Czerwony Krzyż

Produkcja: McCann Warsaw, John Pitcher

Zasięg kampanii: ogólnopolski; osoby dbające o linię i formę fizyczną, użytkownicy smartphonów

Czas trwania kampanii: marzec 2013 – nadal

Cykliczność: Program „Godne Dzieciństwo” prowadzony jest od 12 lat; aplikacja „Zbędne Kalorie”, która ma na celu pozyskanie środków na program, jest działaniem jednorazowym

Użyte media: internet, ulotki i naklejki

Ciekawostka >> budżet: 0 zł!

Więcej informacji na temat kampanii: http://zbednekalorie.pck.org.pl/

Pokaz Społecznej Super Mocy jest realizowany przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” i współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.Powrót do Aktualności →