Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zbliża Się Ostatni W Tym Roku Nabór Do Mikrograntów – Jesienią Weźcie Miasto W Wasze Ręce!

Opublikowano w 16 sierpnia 2021 przez admin

Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze, osiedlowe spacery historyczne, wieczorki literackie, a może cykl jesiennych koncertów na podwórku? Strefa Kultury Wrocław wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram sierpniowych konsultacji i od 1 września zapraszają do zgłoszeń pomysłów na lokalne działania w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów! Jesienią we Wrocławiu zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów.

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będzie można przesłać propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym.
Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację swojego pomysłu będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników naboru na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące!

– Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią
u boku. Widząc wielki entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnie odbywających się projektów, mamy pewność, że również jesienią uda nam się wspólnie znaleźć odpowiednie i bezpieczne formy realizacji waszych pomysłów. Wykorzystajcie więc końcówkę wakacji i zacznijcie już planować działania na wrocławskich podwórkach! – zachęcają koordynatorzy programu.

Warto pamiętać, by zgłaszane do naboru propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż przeprowadzić będzie można również działania w sieci oraz zorganizować wydarzenia hybrydowe.

Trzy ścieżki do wyboru
Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Zgłaszane propozycje realizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak w naborze mogą wziąć udział również osoby bez stałego meldunku w mieście. Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Dowiedz się więcej na spotkaniach informacyjnych
Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem, lub chcą odświeżyć swoją wiedzę, jeszcze przed startem naboru mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych organizowanych zarówno online, jak i na żywo.
W sieci zaplanowano trzy transmisje:
– pierwsze z nich poświęcone ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych i transmitowane zostanie 24 sierpnia;
-– dzień później, 25 sierpnia, będzie można dowiedzieć się więcej o Mikrograntach młodzieżowych;
– z kolei o szczegółach Mikrograntów NGO posłuchać będzie można 26 sierpnia.

Każde spotkanie transmitowane będzie na facebookowym profilu Mikrograntów od godziny 17:30.

Po raz pierwszy w tym roku zaplanowano także spotkanie informacyjne na żywo.
O szczegółach każdej ze ścieżek posłuchać będzie można 31 sierpnia od godziny 17:30
w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

To jednak nie koniec możliwości na poszerzenie swojej wiedzy o Mikrograntach. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji
z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia poświęcone każdej ze ścieżek. Zajęcia nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu.

Dokładne terminy szkoleń oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:
– Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/mikrogranty  Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl
– Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo Kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl
– Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl

Więcej informacji:
www.strefakultury.pl
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrograntyPowrót do Aktualności →