Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zdrowe żywienie w każdej szkole – zapraszamy na bezpłatne konsultacje żywieniowe

Opublikowano w 4 sierpnia 2015 przez admin

Zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu szkolnego. Aby był on jeszcze zdrowszy niż poprzedni, zachęcamy wszystkich ajentów sklepików szkolnych do udziału w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu „Smacznie, zdrowo, wartościowo”.

Pierwsze konsultacje odbędą sie już w sierpniu, a dotyczyć będą wymogów żywieniowych w ofercie sklepików szkolnych.

Program „Smacznie, zdrowo, wartościowo” ma na celu promowanie zdrowego i wartościowego żywienia w szkołach. Dzięki współpracy z nauczycielami oraz rodzicami od 2014 r. udało się zmienić ofertę żywieniową w 43 wrocławskich szkołach i przedszkolach. Wysoką jakość żywienia w tych placówkach potwierdzają certyfikaty: „Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia” oraz „Sklepik szkolny z certyfikatem promowania oraz sprzedaży produktów zdrowego i racjonalnego żywienia”.

Od 1 września wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie produktów spożywczych, które mogą być przeznaczone do sprzedaży, oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Aby ułatwić wprowadzenie niezbędnych zmian, zapraszamy osoby odpowiedzialne za prowadzenie sklepików szkolnych na bezpłatne konsultacje.

Każdy, kto chciałby dołączyć do projektu i zmienić szkolny jadłospis na zdrowszy, może liczyć na specjalnie opracowane materiały edukacyjne oraz pełne wsparcie doradcy ds. żywienia – Grażyny Karczewskiej.

Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy: grazyna.karczewska@szkolawformie.pl, tel. 732 576 268. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: szkolawformie.pl oraz facebook.com/szkolawformie

Program „Smacznie, zdrowo, wartościowo” jest realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Program jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →