Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zmiana terminu spotkania GDS ds. zwierząt

Opublikowano w 23 września 2016 przez admin

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie Grupy Dialogu Społecznego  ds. zwierząt w mieście. Termin spotkania został zmieniony. Spotkanie odbędzie się 3 października br. w godzinach 12:00-14:00. Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, mała sala konferencyjna – parter

Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście. Termin: poniedziałek, 3 października 2016, w godz. 12:00– 14:00  Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, mała sala konferencyjna – parter
Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.
Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.
\
Główny temat spotkania:
WOLONTARIAT NA RZECZ ZWIERZĄT – jak poprawić efektywność? Jak wspierać wolontariuszy „niezrzeszonych”? jak propagować ideę? Jak wspierać działania?
Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres:
Serdecznie zapraszamy
Urząd Miejski Wrocławia / Departament Spraw Społecznych / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego – Dominik Golema
Grupy Dialogu Społecznego (GDS):  Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO –  pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu.


Powrót do Aktualności →