Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zostań wolontariuszem i wspieraj Wrocław!

Opublikowano w 9 marca 2017 przez admin

Rusza czwarta edycja projektu „Wspieram Wrocław”. Weź udział w programie wolontariatu miejskiego i zaangażuj się w życie Wrocławia. Rekrutacja trwa do 30 marca.
Chcesz aktywnie i wartościowo spędzić wolny czas w mieście? Masz motywację do działania? Chcesz doskonalić siebie? Zaangażuj się w projekt na rzecz Wrocławia.

 


Projekt „Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę współtworzenia przez wrocławian działań miejskich. W zamian za zaangażowanie w wolontariat oferowany jest uczestnikom pakiet szkoleniowy i motywacyjny, dzięki któremu uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.
Zgłoszenia można wysyłać do 30 marca 2017 r. Czwarta edycja projektu „Wspieram Wrocław” będzie trwać od kwietnia do października 2017 r. i skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu. Warunkiem pomyślnego ukończenia projektu jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia w okresie 6 miesięcy. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie wolontariat.wroclaw.pl. W wyniku procesu rekrutacji zostanie wyłonionych maksymalnie 40 osób.
Na wolontariuszy czeka wiele ciekawych zadań, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Wrocławia. W zależności od swoich zainteresowań, uczestnicy mogą zaangażować się w jednodniową pomoc przy konkretnych wydarzeniach (zadania krótkoterminowe) lub pomagać przy długofalowych projektach (zadania długoterminowe). W ofercie zadań przygotowanych dla wolontariuszy znajdują się zadania weekendowe, jak i te z możliwością zdalnego wykonania, istotny jest jednak fakt, że większość zadań długoterminowych realizowana jest w standardowych godzinach pracy w tygodniu roboczym (8.00-16.00).
Dodatkowo dla osób biorących udział w projekcie przygotowano pakiet bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje wolontariuszy, dający im możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, a także system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu.
Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania pod kątem swoich możliwości czasowych i zainteresowań. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość zdobycia cenionego przez pracodawców doświadczenia z zakresu planowania, organizacji i koordynacji wydarzeń, przygotowywania i prowadzenia warsztatów czy szkoleń, a także umożliwia pozyskanie wielu cennych kontaktów oraz nawiązanie nowych znajomości.
Regulamin projektu „Wspieram Wrocław” jest dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany (wydłużenia lub skrócenia) terminu rekrutacji.
Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →